آخرین اخبار از سخنرانان اخیر مراسم ختم بخاری تا این لحظه-بخش دوم

23 ژوئیه

مراسم ختم بخاري

به گزارش تارنماي ناجي کرد ، در روز اول مراسم ختم بخاري علماي بسياري به ايراد سخنراني پرداخته اند . در گزارش پيشين تارنماي ناجي کرد به برخي از اين علما و گزيده اي سخنراني هايشان اشاره شد . در ادامه نيز علماي بزرگوار زير براي حضار سخنراني کردند که براي مشاهده ي گزيده ي اين سخنراني ها مي توانيد به ادامه مطلب مراجعه فرمائيد …
شيخ سيد محمد شافعي قريشي
مولوي نذيراحمد سلامي
 حافظ حسین احمد


شيخ سيد محمد شافعي قريشي

مراسم ختم بخاريشيخ قريشي پس از سرودن ابياتي در اهميت وحدت فرمود: عزت و عظمت و قدرت وشوکت اسلام نتيجه وحدت امت اسلامي است که متاسفانه با شکسته شدن اين وحدت آن عظمت امت اسلامي از دست رفت.شيخ قريشي عدل، آزادي و اخوت را از جمله شعارهاي دين اسلام برشمرد و گفت: اقتضاي دين ،دولت و سياست وحدت است. و پيروزي ما در وحدت نهفته است.

وي سپس به ارايه راهکارهايي براي حفظ وحدت پرداخت و افزود: توسل به سه اصل پذيرفته شده، قرآن، سنت و اجماع امت منشأ وحدت عملي است.ايشان افزودند: اگر تعاون به تقوي و پرهيز از گناه و عداوت مي تواند وحدت را پايدار و مشکلات را بر طرف نمايد.شيخ قريشي فرمود: اگردر ميان امت اختلاف افتاد قرآن و سنت و اجماع امت بزرگترين حلال مشکلات است. مسلمانان صدراسلام با وحدت توانستند امپراطوريهاي بزرگ آن زمان را شکست دهند.اين عالم بر جسته استان گيلان در ادامه افزود: دشمنان پي برده اند از اينرو بايد هوشيار باشيم .

وي افزود: دين اصل است و نبايد اصل را فداي فرع کرد. از اينرو  نبايد به اختلافات جزئي فقهي بپردازيم و اصل دين را فداي آن نمائيم.

امروز حياتي ترين مسئله براي امت اسلامي مسئله وحدت است. سيره بزرگان ما نشانگر آنست که وحدت برايشان بسيار مهم بوده است. شيخ شافعي قريشي به وحدت پايدار صحابه اشاره کرد و فرمود: خلفاي راشدين از جمله حضرت علي با همديگر همکاري کردند چنانکه حضرت عمر رضي الله عنه با مشوره حضرت علي رضي الله عنه به بيت المقدس تشريف بردند. ايشان در بخش ديگري از سخنانش فرمودند: مسلمان خود را براي دين هزينه مي کند نه اينکه دين را براي خودش هزينه کند.

 

سني آنلاين

مولوي نذير احمد سلامي

مراسم ختم بخاريسخنران ديگر اين همايش استاد نذير احمد سلامي استاد حوزه علميه دارالعلوم زاهدان، نماينده مردم استان در محلس خبرگان رهبري بود.

مولانا سلامي پيرامون چالشهاي پيش روي امت اسلامي و راه هاي برون رفت از آن، سخن گفتند. امروز خاور ميانه که قلب جهان اسلام بشمار مي آيد دستخوش بحرانهاي ايجاد شده توسط دشمنان، قرار گرفته است اشغال عراق، فلسطين و افغانستان نمونه هايي از اين چالشها است.

مولانا سلامي از تبشير و تنصير بعنوان يک تهديد جدي تعبير کرد که مسلمانان را نشانه رفته است و توسط رسانه ها تبليغ مي شود و مسلمانان ساده لوح را به سوي خود مي کشد.
دشمنان مذاهب اسلامي را به جان همديگر انداخته اند.بنابر اين مناسب است که مسلمانان هوشيار باشند.

استاد سلامي از جهاني شدن بعنوان يکي ديگر از تهديدها بر شمرد که مسلمانان را تهديد مي کند.
مولانا سلامي افزود: امروز دشمنان از دو عنوان حقوق بشر و جمهوريت در راستاي به چالش کشيدن اسلام و مسلمانان بهره برداري مي کنند.

بسياري از دولتهاي اسلامي با نظام جمهوريت سر کار آمدند اما به جهت آنکه در راستاي اهداف استعمار نبودند مورد تعرض دشمنان قرار گرفتند.

ايشان در ادامه افزود: خوشبختانه با وجود همه اين چالشها امت اسلامي فرصتهايي دارد که در صورت خوب استفاده کردن مي توانند آينده خوبي داشته باشند.

يکي از اين فرصتها جمعيت بيش از يک ميلياردي مسلمانان است که در نوع خود بي نظير است.دومين فرصت امت اسلامي، بهم پيوندگي و مرتبط بودن کشورهاي اسلامي است.
استاد حوزه دارالعلوم زاهدان، نفت و ديگر امکانات مادي را از ديگر فرصتهاي مسلمانان دانست و افزود: بيش از هفتاد درصد نفت جهان را مسلمانان در دست دارند.

مولانا سلامي افزود: بزرگتر از همه چيز، نعمت قرآن است . نماينده استان در مجلس خبرگان با طرح اين سوال که چرا امت اسلامي با وجود اين همه امکانات بامشکلات دست و پنجه نرم مي کنند فرمودند: دليل اين امر عدم استفاده صحيح ازاين امکانات است.

مولانا سلامي در زمينه راهکارهاي استفاده از امکانات و فرصتها خاطر نشان کرد: ما مسلمانان در بخش مذهب بايد تعامل داشته باشيم و بر مشترکات تاکيد نماييم و يکديگر را معذور بدانيم و از افراطيگري جلوگيري نمائيم. زيرا افراطيگري بزرگترين مانع ايجاد وحدت است.

مولانا سلامي سپس به نمونه هايي از سوء استفاده دشمنان از اختلافات مسلمانان در تاريخ اسلام پرداخت و فرمود: درقرن دهم که عثمانيها بعنوان سنبل قدرت اسلام مطرح بودند و صفويها در ايران حکومت داشتند و مغولها در شبه قاره هند حکومت مي راندند. دشمنان از اختلافات سوء استفاده کردند و پيکره خلافت عثماني را از هم پاشيدند.مولانا سلامي ادامه داد: بهترين راهکار در وضعيت فعلي آنست که در مسايل اتفاقي تعامل نماييم و در مسايل اختلافي يکديگر را معذور بدانيم.

مولانا سلامي در بخش ديگري از سخنانش افزود: جنگ جهاني چهارم طبق پيش بيني ها درمناطقي رخ خواهد داد که ارزش واهميت سوق الجيشي داشته و ازثروت مادي برخوردار باشد که خاور ميانه با توجه به دارا بودن ثروت نفت مورد توجه دشمنان است.

 

سني آنلاين

 

سخنرانی حافظ حسین احمد

مراسم ختم بخاريحافظ حسین احمد امام جمعه شهر دالبندین پاکستان به زبان بلوچی به ایراد سخن پرداختند.
ترجمه خلاصه ای از سخنان ایشان که با استقبال پرشور حاضرین همراه بود به شرح ذیل است:
مهمانان بزرگوار در ابتدا این جلسه با شکوه را به محضر شیخ الاسلام و بر گزار کنندگان تبریک گفتند و دعا کردند خداوند این سلسله را جاری و ادامه دهند سپس در رابطه با اوضاع و احوال جهان اسلام و مسلمین با استدلال از آیه «یریدون لیطفئو نورالله بأفواههم والله متم نوره و لو کره الکافرون» فرمودند:  اولا! اسلام دین عالمی، و مذهبیست برحق و صادق زیرا خداوند فرموده « ان الدین عندالله الاسلام» دین پسندیده نزد الله اسلام است اما از طرفی دیگرتوطئه های خطرناک و نقشه های شوم زیادی بر علیه مسلمانان بر علیه کتاب مقدس مسلمانان و بر علیه دین مبین اسلام درحال انجام است در چنین اوضاع و احوال مسلمان باید بیدار و آگاه باشد امروز غرب و اروپا تمام برنامه هایش بر علیه مسلمانان و درراستای ریختن خون مسلمانان است در دنیای معاصر همه اقوام بغیر از مسلمانان مثل یهود و  نصاری دارای جایگاه و ارزش زیادی اند اما این تنها مسلمان است که خونش جانش و آبرویش ارزشی ندارد. اما عزیزان بدانید که این بدلیل غفلت خواب عمیق ما مسلمانان است چه نسبت ها و تهمت ها و مارک های ناروایی مثل تروریست، تندرو و افراطی گرا بر مسلمانان وارد می شود با مال جان و کتاب مقدس مسلمان بازی می شود کسی نیست که از مسلمان مظلوم دفاع کند. درنده ای مثل چنگیز مرتکب جنایات زیادی شد 34میلیون نفر گشت تیمور 14میلیون را و هیتلر 21و هلاکو خان5میلیون نفر را کشت. امروز اینها بعنوان بزرگترین جنایتکاران محسوب می شوند که جمعاً کشتار همه به هفتاد و چهار میلیون می رسد اما امریکای جنایتکار از جنگ جهانی دوم تا بحال مرتکب کشتن بیش از یکصد و هفتاد میلیون انسان هست در افعانسان، عراق، چچن و بوسنی چه جنایاتی انجام گرفت عزیزان تمام این مظالم مسلمان است هیچ کس بر زخمهای مسلمان مرهم نگذاشت با این وجود مسلمان ملامت و تروریست وافراطی گرا مسلمانان  با غیرت، با تشکیل چنین جلساتی و طرح مباحثی پیرامون مشکلات و مظلومیت مسلمان برنامه  خواری و ذلت امریکا و ایادی استکبار را طراحی می کنند.
دارالعلوم زاهدان رشته مسلک روحانی از دارالعلوم دیوبند است . و انشاء الله تربیت یافتگان این مرکز دینی باخدمات فرهنگی بزرگترین مبارزه را با مستکبران خواهند داشت.
ان شاء الله العزیز طبق مقوله مشهور (لکل فرعون موسی) در اجتماع مسلمانان جهان، چنان موسائی پیدا خواهد شد که نام و نشان آمریکا را از جهان محو خواهد کرد.
اقبال در شعر اردو می فرماید: فضای بدر ایجاد کن تا فرشته های نصرت بشتابند. خداوند می فرماید: «یا ایهاالذین امنوا ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم» لذا عزیزان نیازی به ترس و هراس نیست ما با خدا باشیم انشاء الله خداوند ما را یاری می فرمایند بقول برادران ایرانی شیطان بزرگ آمریکاست تا امروز بر 23کشور دنیا حمله  و این کشورها از حملات آن متاثر شده اند و حدوداً 245کشور در دنیا هست که امریکا درآنها دخالت دارد.
بقول مفکر اسلام مفتی محمود رحمه الله اگر شما دیدید دوماهی زیر دریا با هم درگیراند بدانید قطعاً دست آمریکا در کار است و در جنگ جهانی دوم پنجاه میلیون انسان تلف شد.
وی درپایان بر این نکته تاکید نمود تنها راه جهت خنثی نمودن توطئه های دشمنان اسلام، وحدت، یکپارچگی و اتحاد آنهاست.

 

سني آنلاين

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: