سالی دو بر این برآمد – به مناسبت دوسالگی تارنمای ناجی کرد

8 ژوئیه

تارنمای ناجی کرد

سالی دو بر این برآمد (سعدی)

دو سالگی تارنمای ناجی کرد مصادف و نزدیک گشته است با دو حادثه ی بسیار مهم و تاریخی . اولی حادثه ی کوی دانشگاه در 18 تیر و ثانی حوادث پس از انتخابات 22 خرداد که فال نیک بر آن می زنیم تا شاید نشان از روحیه ی تغییر طلبی و اصلاح خواهی آن بر تارکش نقش بسته باشد . با این حال تارنمای ناجی کرد با تمام افت و خیز ها ، با تمام موانع و مشکلات ، با تمام مشغله ها و روزمرگی ها ، با تمام کمبودها و نقص ها ، با تمام دلسردی ها و دلگرمی ها ، با تمام تحقیرها و تحسین ها ، با تمام بد قولی ها و خوش قولی ها و … دو سالگی عمر خویش را تجربه می کند .

این همه گفتیم لیک اندر بـسیج                                  

بـی عـنایات خــدا هــیچیم هـیچ

بی عـنایات حـق و خاصـان حـق                                   

گر ملک باشد سیاهستش ورق

(مولانا)

روزگاری که انحطاط در قالب تفریط و افراط در تارپود جوامع اسلامی سیطره ی خود را گسترده تر می کند ، عصری که بینش آینده را در تسلط رانش تاریخ و عقب گرد به نبشش دارد ، زمانی که خشونت و بدخلقی و کج فهمی ، نمود تاریخی اسلام تعبیر می شود و  دورانی که هجوم ناجوانمردانه و بی شرمانه به باورها و اعتقادات انسان ها با هر حربه ای ولو غیر اخلاقی و غیر انسانی و با تمام ابزارهای زر و زور و تزویر ، دیگر امری بدیهی و معمول قلمداد می شود ، نمی شود وجود روشنگری و روشن بینی دینی را نادیده انگاشت و به سادگی تأثیر گذاری و نقشش را انکار نمود .

 مع الاسف در این زمانه ی وا اسفا نقش آنان کمرنگ تر و کمرنگ تر می نماید و هر روز دامنه ی فعالیت ها و پیشرفت هایشان تنگ تر و کوچک تر می شود ، گویی این ها نیز تیر خلاص هایی هستند تا بر پیکره ی جامعه ی اسلامی وارد آیند . با این وجود هنوز کور سوهایی از امید وجود دارد و آن هم مبارزه ی بی چون و چرا با این تهاجم همه جانبه است . 

در این میان نقش و جایگاه رسانه های الکترونیک و پایگاه های اینترنتی قابل چشم پوشی نیست . آن چه عیان به نظر می رسد هجوم بی رحمانه و همه جانبه ی رسانه های باطل ، چونان سیلابی دهشتناک است که باور و اعتقادات مسلمانان و خداباوران را نشانه رفته است . به جرأت می توان گفت که برای نابود کردن این سیل عظیم و پاسخ دادن به شبهات و مسائل آنان هیچ سایت اهل سنتی به صورت جدی وارد کارزار نشده است .

اغلب پایگاه های اینترنتی اهل سنت تمامی نیرو و توان خود را به پاسخ به شبهات برادران تشیع و یا مسائل اخلاقی هم چون آداب همسرداری و حقوق فرزندان و … معطوف نموده اند و به ندرت دیده ایم که سایتی از اهل سنت به فرض مثال پاسخ دهنده ی مسائل موجود در برخی سایت های بی خدا و سکولار و لیبرال و ادیان دیگر از جمله یهود و فرقه های دیگر هم چون بهائیت باشند . حتی شخصیت های معروف اهل سنت هم چون «دکتر عبدالرحیم ملازاده» که سلسله برنامه هایی در شبکه ی «رنگارنگ» داشته و دارند نیز از این قاعده ی سایت های اهل سنت مستثنی نبوده اند و زمانی که «دکتر سینا» نظریه پرداز بی خدائی و اسلام ستیزی از «دکتر ملازاده» تقاضای مناظره می کنند «دکتر ملازاده» این دعوت را رد کرده و ایشان را یهودی مغرض نام می برند که به راستی دور از شأن و شخصیت یک متخصص و پژوهشگر دینی اهل سنت بود . (تصور کنید اگر این مناظره انجام می شد چقدر می توانست مفید واقع گردد اما هزار دریغ و هزاران افسوس … )

لازم است در این جا به زحمات علامه مصطفی حسینی طباطبائی در ایام خود اشاره کرده و او را در این راه پیش قدمی واقعا نستوه معرفی نمود که با سخن و قلم خود هیمنه ی سردمداران این هجوم را به لرزه انداخته است . ایشان در زمینه های مختلف از جمله پاسخ به شبهات برده داری ، هم جنس گرائی ، سکولاریسم ، پلولاریسم ، شمشیر اسلام ، تاریخ اسلام و سایر ادیان ، حقوق زنان و معجزات و اعجاز قرآن (لفظی و معنوی) ، تاریخ غرب و … کتاب ها و مقالات زیادی نگاشته و سخنرانی های فراوانی دارند که دوستداران را به مطالعه ی این آثار گرانمایه و ارزشمند دعوت می نمایم . (برخی از این آثار در کتابخانه تارنمای ناجی کرد موجود است)

و اما کوشش اصلی تارنمای ناجی کرد در همین راستا ؛ یعنی پاسخ به این هجوم ناباورانه و ناجوانمردانه بوده است حتی انتشار آثار علامه کاک احمد مفتی زاده (رحمه الله علیه) و سایر بزرگان و نامداران و مجاهدان دین ، سعی شده است  ، در همین جهت باشد و بدیهی است که موفقیت کامل و مورد نظر را به دست نیاورده است اما همین مقدار در این شرایط و با این امکانات محدود نیز مغتنم است .

تارنمای ناجی کرد متعلق و وابسته به هیچ جریان ، جنبش ، حرکت و حزبی نیست و در نوشتار خود کاملا آزاد و مستقل عمل می کند . و این به معنای جدائی کامل با آن ها نیست . در عین حالی که وابسته به هیچ یک از آنان نیستیم اما با تمامی جریان ها و احزاب رابطه برادرانه و صمیمانه دارد . با دیده ی احترام به تمامی حرکات اسلامی از جمله مکتب قرآن ، اخوان المسلمین ، سلفیت ، دعوت و تبلیغ و … می نگردد و اجازه ی توهین و اساعه ی ادب به هیچ یک از این حرکات اسلامی را ندارد و در میان تمامی این حرکات اسلامی ، افکار خود را به علامه کاک احمد مفتی زاده (رحمه الله علیه) و حرکت مکتب قرآن کردستان نزدیک تر می بیند اما باز هم تأکید دارد که وابسته به هیچ حرکتی نیست و خود را نیز از این حرکات جدا نمی داند .

در طول این دو سال ، اگر در مواردی بد قولی کردیم ، اگر در مواردی کسی را رنجاندیم ، اگر در مواردی (خدای ناکرده) به کسی توهین کردیم از بابت آن متاسفیم و از همین جا برادرانه تقاضای عفو و گذشت داریم . باشد که همگی ما در نیل به اهداف متعالی اسلام بتوانیم اسوه ای برای آیندگان باشیم . ان شا الله

و من الله توفیق

مدیریت تارنمای ناجی کرد

17/04/1388

Advertisements

2 پاسخ to “سالی دو بر این برآمد – به مناسبت دوسالگی تارنمای ناجی کرد”

 1. محمد ژوئیه 8, 2009 در 7:34 ب.ظ. #

  دوست عزیز سلام

  این درخواست از اهل سنت بی خود و بی جاست؟

  تجربه من نشان داده؟ چه در دنیای واقعی و چه در دنیای اینترنتی ؟

  اهل سنت بینش و تفکری است که نمی تواند پاسخگو و جوابهای نیازها باشد برای همین راه فرار از پرسشها در پیش گرفته است

  امیدوارم مثل سالهای گذشته البته بدون اینکه در زندگی واقعی شما تاثیر منفی داشته باشد بتوانید در این عرصه مفید واقع شوید

  اما نمی توانید بگویید به هیچ گروه و حزبی تعلق ندارید عملا چیزی که از شما دیدم شما را طرفدار آقای امینی یافته ام

  هنوز شما از بسیاری از تعلق های حزبی، مکتبی، امینی بودن، سنی بودن و هزاران شبیه این خود را رها نکرده اید تا بتوانید تنها خود را قرآنی بدانید؟ راه درازی در پیش دارید؟!

  سنی بودن را رها کنید تا به آزادی برسید

 2. نشریه الکترونیکی افشا بهائیت ژوئیه 16, 2009 در 10:23 ق.ظ. #

  با سلام به شما و همه هموطنان عزیز .
  ششمین شماره نشریه الکترونیکی افشا با موضوع » بهائیت » انتشار یافت .در این شماره از نشریه مطالب زیر انتشار یافته است :
  – آیا « BBCفارسی» رسانه بهائیان است ؟
  – کالبد شکافی توطئه های تشکیلات بهائیت در انتخابات ریاست جمهوری ایران
  – انتخابات ریاست جمهوری و حقوق شهروندی بهائیت
  – حمایت از فرقه ضاله بهائیت برای کسب رای یک نیرنگ انتخاباتی است
  – تقویم بهائی نشانی از خرافه گرایی و بی هویتی در بهائیت
  – تخریب حقوق شهروندی بهائیان توسط تشکیلات بهائیت
  – قفلی که بیت العدل نامشروع بر عقل بهائیان زده است
  – حقوق شهروندی از نگاه علی محمد باب بنیانگذار فرقه ضاله بابیه و بهائیت
  – حقوق شهروندی از نگاه میرزا حسینعلی بهاء ، عبدالبها و شوقی رهبران بهائیت
  – فرجام حضرت مسیح (ع) در آثار بهائی
  – معرفی كتاب : » پشت پرده تشكيلات (خاطرات عضو سابق فرقه بهائيت )»
  – برهان پیامبری بهاالله (رهبر فرقه ضاله بهائیت) چیست ؟
  – معدوم شدن سند جانشینی شوقی توسط روحیه خانم
  – گزارشی از حضور فعال سایت بهایی پژوهی در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
  در صورت تمایل به تبادل لینک اطلاع دهید.منتظر حضور سبزتان هستیم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: