بیانیه شماره 10 مکتب قرآن کردستان

23 دسامبر

مکتب قرآن کردستان  بسم الله الرّ حمن الرّحیم

مردم مسلمان وغیور کردستان:

سلام علیکم

به رغم صراحت دلالت اصل دوازده قانون اساسی برآزادی مذاهب اهل سنت در انجام فعالیتهای مذهبی وبه جای آوردن شعائر دینی طبق اصول اعتقادی مذهب خویش وبه رغم  تأکید اصل هشتم بر همگانی بودن وظیفه ی امر به معروف ونهی از منکر از سوی آحاد جامعه نسبت به هم ونسبت به حکومت و نیز بداهت اصل 23 قانون اساسی در خصوص ممنوعیت تفتیش عقاید وعدم تعرّض به شخص یامؤاخذه ی وی به جهت داشتن عقیده ای خاص، وعلیرغم گفته‌های شفاهی مسئولین حکومتی در رسانه های مختلف وتأکید آن ها بر ایجاد وحدت وتفاهم میان مذاهب مختلف، باز شاهد ایجاد فشار و تنگنا برای اهل سنّت و فعالان مذهبی آن هستیم.

در شرایطی که ملت‌های ایران بامذاهب وعقاید متفاوت ونگرش‌های سیاسی و اجتماعی مختلف، بیش از هرزمان دیگری نیازمند تفاهم، همدلی و همگامی می‌باشند، و اوضاع اسفبار اجتماعی و اخلاقی، جوانان این مرزوبوم را، هرروز به ورطه ی هلاکت ونابودی نزدیکتر می نماید، برخی مسئولین مدعی مردم سالاری دینی، برخلاف قوانین مدون کشوری، آگاهانه این قوانین رازیرپا نهاده و پایبندی به این عقاید وتبلیغ آن را از سوی دلسوزان ملت و مملکت، مورد بازخواست وپیگرد قرار می‌دهند.

موارد تعرض به حقوق اهل سنّت وسلب آزادیهای فردی و جمعی آنها در طول سی سال گذشته، آنقدر زیاد است که بیان یکایک آنها از ظرفیت این مرقومه خارج است. به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اخراج اجباری ائمه ی مساجد اهل سنت در شهرها وروستاهای مناطق سنّی نشین وجلوگیری از فعالیت دینی آنان، آن هم غالباً به اتهام واهی وهابیت، جلوگیری از نشر آزادانه‌ی کتب و نشریات اهل سنّت، اهانت به مقدسات آنان از تریبونهای رسمی وغیر رسمی از جمله توهین  به ساحت پاک اصحاب بزرگوار پیامبر-ص- به ویژه خلفای راشدین و همسران آن حضرت، چاپ وتوزیع کتب متعدد ضد اهل سنّت، تعطیلی مساجد ومدارس علوم دینی و بعضاً تخریب آنها، بازداشت علما وفعالان مذهبی و سیاسی و صدور احکام زندان و تبعید برای آنان، ایجاد فشار و تنگنای مالی و اقتصادی برای بسیاری از آنها  با اخراج از کارهای اداری، و دهها مورد دیگر که شرح وبسط آن‌ها مثنوی هفتاد من خواهد شد. در ادامه‌ی این اقدامات تفرقه اندازانه و زیان بار برای این مملکت، اخیرا ًنیز مسئولین دادگستری استان کردستان دراقدامی کاملاً غیرقانونی، برادرمجاهد، آقای هاشم حسین پناهی مدیر دفتر شعبه‌ی اول دادگاه حقوقی شهرستان کامیاران را که از داعیان دلسوزاهل سنّت وعضو شورای رهبری حرکت دینی « مکتب قرآن کردستان » می باشد با اتهامات واهی وبی پایه و اساس تکراری از جمله: تبلیغ به نفع گروههای مخالف نظام، جرم شمردن عضویت در حرکت دینی مکتب قرآن کردستان، ایجاد تفرقه میان شیعه وسنّی، تبلیغ  به نفع فرقه‌ی وهابیّت و عدم قیام هنگام پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و…  پس از 12 سال کار صادقانه دردادگستری اخراج کرده وبه رغم دفاعیات مستدل ایشان واعتراض به رأی صادره، رأی مذکور از سوی مرجع تجدید نظر در تهران تأیید شده است.

ما مکتب قرآن کردستان، ضمن تقبیح و محکوم کردن این اقدام غیر قانونی، اعلام می‌داریم که این گونه تلاشهای متعصبانه و اقدامات ناشیانه راه به جایی نخواهد برد، و ملّت کرد و اهل سنّت ایران تا حصول حقوق حقه و قانونی خود، برمواضع اصولی و دینیشان پای فشرده ودوستداران ودلسوزان ورهبران صادق آنان، تحت هیچ شرایطی برسر دین خدا واعتماد مردم معامله نخواهند کرد، وهیچگاه تسلیم زور و فشار نخواهند شد، بلکه با اعتماد راسخ به حقانیت باورها وعقاید خود، علیرغم  برخوردهای خصمانه و جاهلانه، راه درست خود را طی نموده و با امید به مدد الهی آنرا به سرانجام خواهند رساند.

در پایان، حرکت مکتب قرآن کردستان، کلیه ی مسئولین و دست اندرکاران  حکومتی را به رعایت قانون تذکر داده و دعوت می نماید؛ که بی تردید خیر صلاح ملت و کشور در آن خواهد بود. ایجاد فشار و تنگنا برای مردم و مجاهدان دلسوز آنان هیچگاه نتیجه‌ی بلند مدت خوبی را عاید سرکوب‌گران نساخته است. آزموده را آزمودن خطاست! پس بهتر است همگان به منافع و مصلحت این ملت وکشور چشم دوخته و آن را برای مصالح غیر حقیقی  مذهبی، حزبی و گروهی قربانی نکنیم، که چنین باور و اقداماتی جز به شکست و پشیمانی نخواهد انجامید. به امید پیروزی ایمان و خرد برخود پرستی و اوهام. والسلام علی من اتبع الحق و الهدی.

از طرف شورای مکتب قرآن کردستان 

حسن امینی

تاریخ 30/9/1387

هرچه می خواهد دل تنگت بگو

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: