اعلام آمادگي کامل علماي اهل سنت براي مناظره با آيت الله مکارم شيرازي

1 دسامبر

شهید کاک احمد مفتی زاده

در پي دعوت چالش برانگيزآيت الله مکارم شيرازي يکي از آيات عظام شيعي ، از علماي اهل سنت(که ازآنان باعنوان وهابي يادشده است) براي شرکت دريک مناظره رسانه اي،علماي اهل سنت از کشورهاي مختلفي همچون عربستان ، مصر ، مغرب، تونس، کويت ، بحرين ، سوريه ، و اردن ، آمادگي بي قيد و شرط خود را براي شرکت در اين مناظره اعلام کردند.

 به گزارش سايت خبري المختصر عده اي از اين علما مناظره احتمالي خود با آيت الله شيرازي را بر شروطي همچون:

۱. پخش مستقيم مناظره از طريق يکي از شبکه هاي ماهواره اي (شيعي يا سني) واعلام زمان دقيق مناظره يک ماه قبل از برگزاري آن

۲. مرجع بودن کتاب الله در مناظره ومحورقرار گرفتن زبان عربي در آن

۳. حضور شخص آيت الله شيرازي درمحل مناظره

مشروط اعلام نموده اند.

متن کامل خبري که طي ان دعوت آيت الله مکارم شيرازي اعلام شده است به شرح ذيل است

ادامه مطلب را مطالعه فرمایید …

هرچه می خواهد دل تنگت بگو

آيت الله مکارم شيرازي، وهابيون را به مناظره در رسانه ها دعوت کرد

قم-حضرت آيت الله ناصر مکارم شيرازي از مراجع عظام تقليد ، گفت: شيعه براي گفت وگو ومناظره رسانه اي با تمام سطوح فرقه وهابيت آماده است.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا ، وي درابتداي درس خارج فقه خود درمسجد اعظم قم ، افزود :

اگر آنان ادعاي حقانيت دارند ما حاضر به گفت وگو ومناظره با آنها در برابر همه رسانه هاي دنيا هستيم.

وي ادامه داد: اين گفت وگو بايد درسطح هاي مختلف اعم از مفتي اعظم شما با علماي بلند پايه ما و همچنين پايين ترين مقام علمي شما با پايين ترين مقام علمي شيعه انجام شود.

آيت الله مکارم شيرازي همچنين ازاقدام اخير فرقه وهابيت درانتشار کتاب هاي ضد شيعه وتوزيع رايگان آن درميان حجاج بويژه ايرانيان انتقاد کرد وگفت: اينکه وهابيت مدام به اهانت وشبهه افکني عليه شيعه اقدام مي نمايد، تابع هيچ منطق واصولي نيست.

وي گفت: اينکه فقط شما با چاپ کتاب هاي موهن عليه شيعه فرصت بيان ادعاي خود را داشته باشيد وشيعيان از اين فرصت محروم باشند، منصفانه نيست.

اين مرجع تقليد افزود: آنچه که حقانيت شيعه را در برابر وهابيت آشکارمي سازد وجود کتاب هاي وهابيت درداخل کتابخانه هاي شيعه است درحالي که درکتابخانه هاي وهابيون هيچ نوع کتاب مذهب تشيع وجود ندارد.

استاد خارج فقه حوزه خاطرنشان کرد:اقدام وهابيت درفحاشي واهانت به حجاج شيعه در عربستان مانند همان فعاليت هاي تروريستي اعضاي اين فرقه است، اما بااين تفاوت که اين ترور يک ترور فرهنگي است.

وي افزود: مکه و مدينه متعلق به همه مسلمانان است و همه مسلمانان که درحج شرکت دارند بايد عقايد خود را مطرح کنند.

وي افزود:حجاج شيعه مانند همه حجاج داراي ويزا معتبرازحکومت آل سعود هستند وازنظرقوانين بين المللي هم هيچ جرمي را مرتکب نشده اند و از نظر اسلامي ميهمان خانه خدا هستند،کدام عاقلي درحجاز اين را قبول دارد که با آنان اين گونه برخورد ناشايست شود.

]آيت الله مکارم شيرازي افزود: اقدام وهابيت مانند اين است که گروهي ازگردشگران ازممالک بيگانه به عنوان ميهمان به کشورما سفرکنند، اما ما به آنها کتاب هايي بدهيم که درآن به دين و فرهنگ آنان اهانت شده باشد.

وي ادامه داد: تمام وهابي ها اين چنين نيستند، فقط گروهي از آنان که به هيچ کدام ازاصول ارزشي اسلام توجه ندارند به عداوت با شيعيان مي پردازند در ميان آنان افراد عاقل هم هست، که با منطق با شيعيان به گفت وگو مي پردازد.

پس از آن دفتر آیت الله مکارم شیرازی بیانیه ای منتشر ساخت و ادعای قبلی رسانه های شیعه که آیت الله بدون هیچ شرطی حاضر به مناظره است ! را رد کرد که متن آن بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم


الحمدلله رب العالمین والصلاة والسلام علی خاتم الأنبیاء والمرسلین محمد وعلی آله الطیبین الطاهرین
به گزارش «شیعه نیوز» ، شبکه تلوزیونی ماهواره ای «المستقله» در زیر نویس خبری خود، خبری منتشر ساخت، که از آیت الله مکارم شیرازی برای مناظره ای در موضوع امامت و اثبات حقانیّت تشیّع دعوت به عمل آورده است. پس از دریافت این خبر لازم است نکاتی بیان گردد.
 

1) دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تا کنون دعوتی رسمی برای مناظره از شبکه «المستقله» دریافت ننموده است. و بنابر اینکه چنین دعوتی صورت گیرد، حضور معظم له در این برنامه مناسب شأن ایشان نمی باشد. چرا که دیر زمانی است برنامه های این شبکه تلوِزیونی مورد پسند و منصفانه نمی باشد و در مناظرات گذشته نیز اصول و قواعد مناظره رعایت نگردیده است. مضافا به اینکه اکنون مسلمانان به شبکه ای نیازمند هستند که اختلافات را بپوشاند و همه آنان را در زیر یک کلمه و پرچم (لا اله الا الله محمد رسول الله (ص)) گرد آورد. نه اینکه آنان را به روشهایی که صلاح نمی دانیم به آن بپردازیم از هم پراکنده سازد . شیعه و سنی امروز برادر هستند هر چند که در برخی از عقاید با هم اختلاف نظر دارند. ولی سنگر توحید، خاستگاه یکپارچگی همه مسلمانان است .

 2) اگر معظم له حضور در چنین مناظره ای را بپذیرند ، مناسب است که طرف مقابل ایشان شخصی در سطح علمی و هم ردیف معظم له از علمای بزرگ وهابی مانند مفتی اعظم کشور عربستان سعودی باشد ، در غیر این صورت ، نخبگان و فضلایی برای مناظره با علمای سطوح بعد حاضر هستند.

 3) مسأله مهم دیگر آنکه مناظره باید در یک شبکه رسمی و میانه رو چون شبکه های رسمی دولت عربستان یا شبکه های شناخته شده ایرانی صورت گیرد .  آیت الله العظمی مکارم شیرازی آمادگی چنین مناظره ای را دارند.

از خداوند متعال توفیق و وحدت همه مسلمانان را خواهانیم.

دفتر آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی

چیزی که هر عاقلی را حیران می کند اینست که آیا واقعاً دل جناب آیت الله بحال چهار حاجی ایرانی ای که با دیدن صحنه هایی از صدق و وفاء و از ایمان به خداوند راستین و از دیدن هجوم گسترده ی مؤمنان باتقوا بسوی ریسمان الهی در مراسم حج به حقیقت این دین راستین پی می برند و از خرافات و قبرپرستی های مذهب صفوی ایرانی دست می کشند و به دین مبین اسلام آنچنان که قرآن آن را بتصویر کشیده می پیوندند، می سوزد یا از این می ترسد که این چهار نفر حاجی بتوانند انقلابی بیدارگرا را در این سرزمین رهبری کنند که معنای دیگر این قصه اینست که گلیم مفت خوری از زیر پای آخوندهایی که خون ملت را بنام خُمس و حق ائمه اطهار می مکند بیرون کشند، و اینکه مردم ایران بیش از پیش مشتاق زیارت خانه خدا شوند و دکانهایی که آخوندهای مفت خور بوجود آورده اند امثال مرقد امام رضا و معصومه و سایر قبوری که منبع درآمد بزرگی برای آخوند های جمهوری اسلامی است از کار بیفتد و بازار آخوندها کساد شود.
آیا خود آقای مکارم شیرازی می توانند به ملت بگویند که این ثروتهای هنگفتی که بجیب زده را از کجا آورده اند؟! آیا رویشان می شود که دفتر زندگی خویش را جلوی مردم فقیر و داغ دیده ی این مرز و بوم ورق زنند؟!.
در حقیقت دل آیت الله مکارم شیرازی از وهابیها پر نیست. ایشان را نهضت بیدارگرای جوانان شیعه دل ریش کرده است.

 امروزه آخوندهای ایران با یک معضله بسیار سختی دست بگریبانند. صدها و هزارها جوان ایرانی در دانشگاهها و حوزه های علمیه این کشور پس از درک حقه های این آخوندهای صفوی منش از مذهب ساختگی و از دکان تجارتی آخوندها بریده بسوی نور قرآن و سخنان گهربار رسول هدایت پر می کشند.
و اگر آقای مکارم شیرازی دلش بحال اماکن مقدسه و مکه و مدینه می سوزد چرا جلوی کاروانهای دختران بیچاره و گول خورده ای را که همه روزه از ایران به عناوین مختلفی چون عمره دانشجویی همراه با یک آخوندی که صیغه محرمیت همه را خوانده به خانه خدا اعزام می شوند تا در آن دیار پاکی که فاطمه عفت و طهارت می زیسته فساد و فحشا برپا کنند و جوانان مؤمنی را که برای عبادت به آن دیار مقدس آمده اند را آلوده سازند، را نمی گیرد.

 چه شده که این مرجع بزرگ شیعه چشم از همه ی نیرنگها و دسیسه های آخوندهای فساد گرا بسته و فشار خونش با هدایت یافتن چند جوان متعهد و با خدا بالا می زند.


چرا آقای مکارم شیرازی دلش بحال آن جوانان شیعه ای که دست از خرافات شسته به ریسمان توحید و یکتاپرستی چنگ زده اند و امروز زیر جلادهای خون آشام صفوی در سیاهچالهای ایران بسر می برند نمی سوزد؟!


آیا جناب آقای مکارم شیرازی از قصه پرخون جناب شهید یکتاپرستی حجت الإسلام دکتر مرتضی راد مهر بی اطلاع است؟!


آقای آیت الله!! نیازی ندارد که وهابیها را به مبارزه دعوت کند، بیایید و مرد مردانه با شیعه یی که از روضه و قبر بریده اند و به قرآن چسبیده اند و در زندانهای ایران بسر می برند مناظره کند.


لازم نیست آقای شیرازی به داشتن چهار کتاب عربی وهابیها در کتابخانه های ایران افتخار دروغین ورزد (زیرا در ایران کمتر کسی به زبان عربی آشنایی دارد) ، تنها اجازه دهد که بیست ملیون سنی ایرانی کتابهای دینی و مذهبی خود را آزادانه بدون تحریف و ترور علمی و سانسور سازمان اطلاعات صفوی به چاب رسانند.


اگر جناب آقای شیرازی که بقول بعضیها مهار احمدی نژاد را در دست دارد تنها اجازه دهد که کتابهای یکتاپرستان شیعه چون جناب آیت الله العظمی برقعی و استاد قلمداران و… بچاب رسند بازهم ما ممنون او خواهیم بود، و با صدای بلند به او آفرین گفته حرفهایش را گوشواره گوشهایمان خواهیم کرد.


اما متأسفانه جناب آیت الله شیرازی خوب می داند که خورشید تابان توحید و یکتاپرستی تا ابد در ایران سرزمین دانشمندان بزرگ اسلام و یکتاپرستان پرفخر تاریخ پشت ابرها نخواهد ماند. و امروز این خورشید گرم و تابان دارد از پشت ابرها بیرون می آید. و دیگر خفاشان شب پرست صفوی را توان مقاومت با آن نیست و اینجاست که جناب آیتها و مکارمها  با تمام قدرت خود می خواهند نور خورشید را با دهنهای خود خاموش کنند…


(يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ * هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ) (صف / ۸- ۹)


“مى‏خواهند نور خدا را با سخنان خويش فرونشانند و خداوند نمى‏پذيرد مگر آنكه نورش را كامل كند و اگر چه كافران ناخوش دارند . او كسى است كه رسولش را به هدايت و دين حقّ فرستاد تا آن را بر همه اديان پيروز گرداند و اگر چه مشركان ناخوش دارند”.


(يُرِيدُونَ أَنْ يُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ * هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ) (توبه / ۳۲- ۳۳)

“مى‏خواهند با سخنان خود نور خدا را فرونشانند و خداوند كامل كننده نور خود است و هر چند كافران ناخوش ندارند. اوست كسى كه رسولش را با هدايت و دين حق فرستاد تا آن را بر همه اديان چيره گرداند. و هر چند مشركان ناخوش دارند”.

بله آیا میدانید چرا جناب آیت الله این روزها به صدا در آمده اند؟؟

در این روزها بیش از دهها هزار حاجی ایرانی در مدینه منوره و مکه هستند و کتابهای بسیاری از طرف هیئت امر به معروف و نهی از منکر عربستان سعودی توزیع و باعث هدایت و روشنگری بسیاری از حجاج خانه خدا میشود.


شما که ادعا دارید که وهابیها حرف حساب برای گفتن ندارند اجازه دهید طرف مقابل هم حرفش را به گوش مردم برساند تا خودشان قضاوت کنند.


بله فریبهای قدیمی آیت الله نقش بر آب شده است و تمام مردم اعم از شیعه و سنی متوجه شده اند که ایشان به نام هجوم بر وهابیت به عقاید اهل سنت و جماعت اهانت می کنند.


چرا وقتی چهار تا کتاب فارسی که عقاید اهل سنت و جماعت را بیان میکند و پاسخ به تفرقه افکنی های ایشان میدهند آشفته می شوند؟


در داخل ایران کتابهای تیجانی و شبهای پیشاور و امثال آن را توزیع میکنید و عوام الناس را قبلا فریب می دادید ولی در جهان امروز دیگر این فریبها معنی ندارد و همانطور که قبلا گفتیم همه این کتابها از طرف اهل سنت و جماعت به آن پاسخ داده شده است و در دسترس همگان قرار گرفته است.


به زودی تمام کتابهایی که در بین حجاج امسال توزیع شده است خدمت شما بینندگان عرضه خواهیم کرد و قضاوت را به شما خواهیم سپرد.

منابع :

سنی نیوز

شیعه نیوز

 هرچه می خواهد دل تنگت بگو

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: