كردان گيت گريبان همه اصولگرايان را خواهد گرفت

12 اکتبر

سيد مصطفي تاج زاده   سيد مصطفي تاج زاده عضو شوراي مركزي سازمان مجاهدین انقلاب از سكوت وانفعال اصولگرايان در قبال رسوايي علي كردان انتقاد كرد.  وي در اين زمينه در گفتگو با سايت امروز گفت: شنيده‌ام كه آقاي كردان با پرداخت سه هزار پوند با ارائه يك مقاله مدرك دكترا خريد و همان روزي كه اين كار را انجام داد مي‌دانست كه آكسفورد دانشگاهي نيست كه با يك مقاله ژورناليستي به كسي دكتراي حقوق دهد بنابراين به نظر من اساساً فريبي در كار نبود و آقاي كردان از ابتدا مي‌دانست كه اين مدرك جز يك سند جعلي چيزي نيست با وجود اين خود را استاد دانشگاه خواند و كلاس فوق ليسانس حقوق را اداره كرد. بر اساس مدرك دكترا حقوق گرفت و با توهين به ملت در روز اخذ رأي خود را داراي مدرك دكتراي حقوق از دانشگاه آكسفورد معرفي كرد.  

تاج زاده افزود: بنده به سوابق آقاي كردان نمي‌پردازم چرا كه اين سوابق را قبلاً متذكر شده‌ام و هنوز هم معتقدم آقاي كردان به همراه آقاي لاريجاني بايد پاسخگوي 525 ميليارد توماني باشند كه در طرح تحقيق و تفحص مجلس ششم به صراحت پيرامون آن سخن گفته شده و نحوه هزينه آن در صدا و سيما مشخص نيست. امروز مي‌خواهم نكته ديگري را مطرح كنم و آن اين‌كه به رغم روشن شدن ابعاد فاجعه و اين‌كه اگر در يك نظام سرمايه‌داري چنين جعلي صورت گرفته بود بلافاصله مسئول مربوطه عزل مي‌شد و يا داوطلبانه استعفا مي‌داد و پرونده او به دستگاه قضايي ارجاع مي‌شد، در حكومت يكدست اقتدارگرا آقاي كردان نه تنها ‌هنوز استعفا نداده است بلكه رييس دولت، آقاي احمدي‌نژاد كه خود را فردي ضد فساد مي‌خواند و همه منتقدين خود را به داشتن فساد متهم مي‌كند از او حمايت مي‌كند و سران اصولگرا نيز هيچ اعتراض جدي نمي‌كنند.  

معاون سياسي وزارت كشور در دوره اصلاحات تصريح كرد: من به صراحت عرض مي‌كنم اگر اصولگراهاي ايراني هر چه سريع‌تر تكليف خود را با اين موضوع مشخص نكنند «كردان گيت» گريبان همه آنها را خواهد گرفت و مردم اصولگرايي را معادل جعل سند، فريب مردم و فساد در جامعه مي‌خوانند. اصولگراها نبايد با سكوت خود به جامعه اعلام كنند اصولگرايي يعني جعل، دروغ و فساد. تصور مي‌كنم كه طرفداران اصولگراها نيز معتقدند كه آقاي كردان بايد هر چه سريع‌تر عزل و بلكه محاكمه شود. در هر حال وزارت كشور جاي جاعلان نيست.  

ادامه مطلب را مشاهده کنید …

هرچه می خواهد دل تنگت بگو

تاج زاده در ادامه خاطر نشان كرد: علاوه بر آقاي كردان آقاي «رحيمي» معاون پارلماني آقاي احمدي‌‌نژاد هم متهم است كه پروژه مشتركي با آقاي كردان طي كرده است. بنابراين بايد هر چه سريع‌تر در مورد مدرك تحصيلي خود توضيح دهد و آقاي «جهرمي» وزير كار نيز لازم است دو نكته را توضيح دهد: يكي اين‌كه ايشان مدارك ليسانس،‌ فوق‌ ليسانس و دكتراي خود را در چه سال‌هايي و چگونه اخذ كرده است. دوم اين‌كه چرا حكم استانداري وي در فارسي به نام «علينقي جهرمي» صادر شد اما امروز او به نام «دكترسيدمحمد جهرمي» سمت وزارت كار را اشغال كرده است. او ‌بايد توضيح دهد در چه سالي و چگونه «سيد» شده است؟ تاج‌زاده خطاب به آقاي «رسايي» و ديگر كفن‌پوشاني كه امروز به مجلس هشتم راه يافته‌اند اعلام كرد جامعه ما حركات و رفتار آن‌ها را رصد مي‌كند و مي‌داند كفن‌پوشاني كه امروز در مجلس وام يكصدميليون توماني دريافت مي‌كنند كه هفتاد ميليون آن بلاعوض است و تازه اين را براي يك زندگي حداقلي لازم مي‌دانند اگر فكري براي كردان و همكارانش نكنند كفن‌پوشان نيز متهم خواهند شد كه در اين جرم شريك هستند.  

تاج زاده در خاتمه گفت :دولت نهم در حالي به بازنشسته كردن اساتيد ممتاز دانشگاهي اقدام مي‌كند كه امثال آقاي كردان به عنوان استاد دانشگاه جاي آنها را پر كرده‌اند. اين مساله نيز باعث تأسف است

هرچه می خواهد دل تنگت بگو

Advertisements

30 پاسخ to “كردان گيت گريبان همه اصولگرايان را خواهد گرفت”

 1. اسماعیل اکتبر 12, 2008 در 11:02 ب.ظ. #

  سه ردانی ئیمه ش بکه ن برای دینی

 2. امید ئامانج به خوانندگان -1 اکتبر 13, 2008 در 12:54 ب.ظ. #

  1- نام اصلی شخصی که به نام شیعه کوچولو در این وبلاگ و سایر وبلاگهای اهل سنت در قسمت نظرات مطلب مینویسد موسوی نیا بوده که بعضی وقتها هم خود را شنبه مینامد.

  2- این شخص برخلاف ادعایی که دارد یک شیعه ی واقعی و معتقد نبوده بلکه از مزدوران و کاسه لیسان حکومت فعلی میباشد. اگر مطالب ایشان در این وبلاگ را به خوبی خوانده باشید با اصرار زیادی میخواهد بقبولاند که اعلام روز اول ماههای رمضان و شوال از وظایف حکومت است وبه مخالفین آن هم به شدت حمله میکند. آنهم حکومتی که میزان عدالت و اسلامی بودن آنرا خود بهتر از من میدانید. نکته جالب توجه آنکه مراجع معتقد و مستقل شیعه هیچگاه خود را مقید حکومت ندانسته و در اعلام شروع ماه مبارک رمضان و عید فطر مستقل از حکومت رای داده و در امسال و سالهای گذشته هم شاهد این تفاوت بوده ایم.

 3. امید ئامانج به خوانندگان -2 اکتبر 13, 2008 در 12:54 ب.ظ. #

  3- یک نکته هم در مورد مقید بودن شیعه کوچولو حیفم میآید که نگویم: تعدادی از مطالب شیعه کوچولو در موقع ادای نماز جمعه نوشته شده که لابد ایشان لب تاب خود را به نماز جمعه برده اند.

  4- بر خلاف ادعای ایشان در مورد اهل علم و سواد بودن بهتر است بدانید که چند سال پس از جنگ ( سال 71 یا 72 ) مرکزی در قم زیر نظر یکی از علمای درباری ( به نام انصاری) تشکیل شد که کار آن بررسی منابع اهل سنت و استخراج مواردی بود که جهت تضعیف اهل سنت بتوان از آن استفاده کرد ( این مرکز هنوز هم در حال فعالیت میباشد ) اولین ثمره ی این طرح انتشار کتابهای منسوب به تیجانی بود. (یک سنی صوفی که به تشیع گرویده است) . از بد شانسی اینها اینکه پارسال این آقای تیجانی را به تلویزیون آوردند و میزان اشراف ایشان به علوم دینی بر همگان مشخص شد. احوال آقای شیعه کوچولو و کسانی با نامهای مسلمان ، موحد و غیره که در وبلاگهای اهل سنت در قسمت نظرات مطلب مینویسند هم نه کار تحقیقی خودشان بلکه دست کردن در آن توبره کذایی است.

 4. امید ئامانج به خوانندگان -3 اکتبر 13, 2008 در 12:55 ب.ظ. #

  5- وقتی که خداوند کریم ما را امر به استماع قول میکند ؛ قول معنی و مفهوم مشخصی دارد و معنی آن این نیست که هرکسی هر دشنام و صبی به تو گفت و برای تو نوشت بنشین و به آن گوش کن بنابراین من گردانندگان محترم وبلاگ ناجی کرد خواش میکنم که وبلاگ را به محلی برای مسابقه ی فحش تبدیل نکنند و از این به بعد اگر کسی با توهین و ناسزا خواست مطلبی را بنویسد در اولین فرصت ممکن آنها را حذف نمایید ( هرکس و با هر طرز تفکری که میخواهد باشد. سنی، شیعه، بی دین، ملی گرا و هر کس دیگر )

  6- در پایان دعایی دارم و از همه ی خوانندگان وبلاگ میخواهم که عمیقاً و از صمیم قلب به آن آمین بگویند: خدایا در این زمانه ای که اقوال و نوشته های زیادی به نام دین مطرح میشود کمک کن تا قلوب مومنان حقیقی به هم نزدیک شده و در فضایی آرام و معنوی به رفع اختلاف برداشتها بر اساس کتاب و سنت مسلم گام بردارند. و هر کس را که هدفی غیر از رضای تو دارد در همین دنیا ناموفق و روسیاه بگردان . آمین

 5. محمد اکتبر 14, 2008 در 8:59 ق.ظ. #

  دوست عزیزسلام

  بااین عنوان به روزم

  شکست تقریب مذاهب

  وچراتقریب مذاهب شکست خورد
  —–

  این رسوایی هابرای آنهامشکلی نیست بایدفکری دیگرکرد

  تن آنهابه این رسوایی ها شریف است

 6. شیعه کوچولو : به امید ثامانج !!! اکتبر 14, 2008 در 9:18 ق.ظ. #

  تو با این هوش و ذکاوتت . چرا خرگوش نشدی ؟!

  برگردان ای میل من به فارسی برای کمترین بیسوادی هم ممکن است !!!

  و این که تو تازه آن را کشف کرده ای . نشان از هوش و ذکاوت نداشته تو می دهد که خر در مقابل این هوش و ذکاوت عالی . پروفسور هوا و فضاست !!!

  که البته در فهم همین مطلب ساده هم . به اشتباه رفته ای !!!

  به هر صورت :

  استدلال من درباره باور اهل سنت به معنای آیه : واولوا الامر منکم بود که بر خلاف احادیث رسول خدا درباره آن . که موضوعی مرتبط با اهل بیتش است به حکومت کشور ربط داده و اطاعت از این حاکم را واجب میدانند !!!

  علیهذا . وقتی حکومت کشوری که همین اهل سنت به اطاعت از او اذعان دارند . به آنان دستور شروع ماه مبارک رمضان یا پایان آن را می دهد . باز هم دبه درآورده و مانند این کاک امینی و جناب یابوی تو . آن را نمی پذیرند !!!

  بنابر این . ما را مجبور میکنند که بگوئیم که :

  باش تا صبح نکبتشان بدمد و مامور مخصوص حاکم بزرگ به هنگام روانه کردنشان به جهنم به سراغشان بیاید و ضمن آن که روج خبیثشان را از ماتحتشان بیرون می کشد . گرز آتشینش را به درون پلید این خبیثان بفرستد .
  همانانی که حتی به توجیهات و باور من درآوردی خودشان از همان آیه فوق هم . عمل نمی کنند !!!

  و اما عمل علمای شیعه مرتبط به آن بحث نبوده و نیست و تو خواسته ای که شیطان وار با خلط مبحث این با آن . به مقصود نادرست خود برسی !!!

  زیرا :

  1 – علمای شیعه . معنای اولوا الامر را فقط و فقط . منحصر به ائمه اهل البیت علیهم السلام میدانند و نه حکومت حاکم بر یک منطقه و حتی یک حکومت با اسم شیعه !

  2- طبق این باور . خود را مطیع آنان و دستوراتشان میدانند . بنابر این . در بیان گفته های یافته های خویش . مستقل و آزادند و نیازی به تایید این و آن ندارند !

 7. شیعه کوچولو : تقریب مذاهب شکست نخورده اس اکتبر 14, 2008 در 9:45 ق.ظ. #

  تقریب مذاهب اسلامی . به معنای واقعی آن و نه آن گونه که برخی افراد جاهل به موضوع و یا سگان وهابی پیرو لورنس که اصلا» چشم دیدن آن در بین مسلمانان را ندارند . اصلا» شکست نخورده و بلکه نیاز به آن و سودش برای مسلمانان . روز به روز برای همه عقلای مسلمان . بیشتر آشکار میشود !!!

  زیرا :

  میدانیم که هر مسلمان هرچند کم سوادی هم میداند که :

  شرط ورود به اسلام .

  اقرار به یگانگی خداوند –
  باور به پیامبری رسول خدا علیه السلام –
  باور به قرآن کریم و ………. است !!!

  که تقریبا» تمام فرق مسلمان به آن معتقدند !

  ضمنا» با توجه به این که میدانیم که وقتی اسلام . اجازه زندگی مسالمت آمیز و دوستانه را با اهل کتاب به حکم اقرار آنان به خداوند و رسولان پیش از اسلام را میدهد . به طریق اولی . همین اجازه را به یک مسلمان برای زندگی مسالمت آمیز و بهتر با یک هم عقیده خودش در بسیاری از مسائل . هم میدهد !

  همچنین شرایط متغیر جهان ما و نگاه به دیگران به ما می فهماند که اگر دیگر ملل یا مذاهب و یا اقوام گوناگون و پس از سالها نزاع و درگیری و فرسوده کردن خود و کشور و اقتصاد و ………… به حکمت وحدت در بسیاری از مسائل مشترک رسیده و به آن عمل میکنند : مانند اتحادیه اروپا :

  مسلمانان باید درس عبرت از دیگران گرفته و در این کار بر آنان تقدم بجویند !

  بنابر این . سعی شما برای داخل شدن در این مسئله ای که یا در حد فهم عالی نیست و یا مغرضانه بوده و برای گمراهی دیگران و خوشنودی پیروان لورنس شیطان است . ما را به آن فریب و گمراهی داخل نمی کند !!!

  ضمنا» در پایان . نیاز است که این مطلب را یادآوری کنم که :

  وحدت مذاهب اسلامی در مشترکات بود و انتظار داشتن وحدت در اختلافات بین مذاهبشان . امری نشدنی و غیر ممکن بوده و در اینجا سخن از وحدت گفتن . ناعاقلانه و نادرست و نشدنی است !

  چیزی که برخی از مردم . آن را به جای وحدت گرفته اند و چون به آن نمی رسند . فکر میکنند که نشدنی است !

 8. شیعه کوچولو : قیاس باطل برادر امید !!! اکتبر 14, 2008 در 12:20 ب.ظ. #

  این برادر امید ما به دلیل این که می بیند در نماز جمعه کشورهای اسلامی سنی مذهب . قبلا» متن مطالبی که می بایستی امام جمعه بخواند . باید به تایید حکومت برسد . با همان قیاس باطل . آن را مرتبط با نماز جمعه کشور اسلامی شیعه ایران هم کرده است !!!

  ما هم با دلیل مولوی به او پاسخ می دهیم که :

  از قیاسش خنده آمد خلق را – کو چو خود پنداشت صاحی دلق را
  کار پاکان را قیاس از خود مگیر – گرچه باشد در نبشتن شیر . شیر !

  ای گرامی برادر بی عقل :
  مطمئن باش که خطبای شیعی در ایران اسلامی . آنقدر باسواد و آزاده هستند که متن خطبه شان را کس دیگری برایشان ننویسد و یا برای آنان دیکته نکند !

  ضمنا» همین اقرار تو . به استدلالهای محکم و متین و درست من . دلیلی ب حقانیت گفته های من است که به دلیل حق ناپذیری تو و برای رد آن . مجبور به گفتن چنان لاطائلاتی شده ای !

  تازه . خریت دیگری هم کرده و من را به خاطر حضور در نماز جمعه به حمله گرفته ای !

  خب الحمدلله . اگر فرصتی دهد و بتوانم در نماز جمعه شرکت و بدین کار افتخار هم می کنم !
  این که جای خجالت ندارد !

  فکر کرده ای من مانند اکثریت آن صحابه ای ام که هنگام نماز با رسول خدا و به محض دیدین چند بار شتر کالای بی ارزش دنیا . نماز در پشت سر ایشان را رها کرده و به خرید و فروش مشغول میشوند .
  تا آنجایی که خداوند در قرآن خود آنان را بدین گونه به عاقلان می شناساند !
  یا ایها الذبن آمنوا . اذا نودی للصلاه من یوم الجمعه . فسعوا الا ذکرالله و ذرو البیع . ذالکم خیر لکم ان کنتم تعلمون !
  و البته در منابع حدیثی شما هم بر ترک نماز توسط چنین صحابه ای تاکید شده است و واقعیت است !

  خلاصه لب مطلب این آیه این میشود که نماز با پیامبر را برای خرید و فروش ترک نکنید . این برای شما بهتر است اگر عقل داشته باشید !!!

  یعنی خدا بر بی عقلی آن صحابه مورد پرستش شما تاکید دارد !!!

  خب مبارکتان باشد . آن بی عقلان برای تو و توی بی مغز هم برای آنان !

  و اما در مذهب اهل بیت علیهم السلام . سه بار عدم شرکت یک مومن در نماز جمعه و بدون دلیل شرعی او را بر نفاق محشور خواهدکرد !

 9. امید ئامانج به خوانندگان اکتبر 14, 2008 در 12:59 ب.ظ. #

  مطالب شیعه کوچولو را بخوانید به میزان فهم و هوش ایشان پی میبرید. من نوشته بودم» – یک نکته هم در مورد مقید بودن شیعه کوچولو حیفم میآید که نگویم: تعدادی از مطالب شیعه کوچولو در موقع ادای نماز جمعه نوشته شده که لابد ایشان لب تاب خود را به نماز جمعه برده اند.» و این معنی اش این استکه این آقای بظاهر مقید به جای رفتن به نماز جمعه در پای کامپیوتر بوده و در قسمت نظرات وبلاگ مشغول نوشتن بوده است. به تاریخ نظرات او نگاه کنید تعدادی از آنها در روز جمعه و در ساعات ادای نماز جمعه بوده است

 10. اهل سنت و جماعت تالش اکتبر 14, 2008 در 4:54 ب.ظ. #

  با عرض سلام و خسته نباشید
  با مطلبی در مورد تحریف کتابهای اهل سنت و جماعت به دست وهابیان به روز شدم
  منتظر نظرات شما هستم
  از شما میخواهم که به خاطر خدا این مطلب را به هر کس که میشناسید یا نمیشناسید برسانید.
  ما را از دعای خیر خود فراموش نکنید

 11. امید ئامانج در رابطه با اولی الامر -1 اکتبر 14, 2008 در 8:34 ب.ظ. #

  با توجه به اینکه آقای شیعه کوچولو در قسمت نظرات پستهای اخیر اصرار عجیبی بر این نکته داشتند که چون اهل سنت » اولی الامر» را معادل حاکم حکومت تفسیر کرده اند پس باید اهل سنت ایران در اعلام آغاز ماه رمضان و اعلام عید فطر از حکومت وقت تبعیت کنند و چون تبعیت نکرده اند این امر از نفاق آنها نشات گرفته و به سختی و با ادبیات مخصوص به خودش (که هیچ انسان منصفی با هر عقیده ای آنرا تایید نمیکند) به علمای اهل سنت مستقل از حکومت وقت تاخته است. لذا به جهت اطلاع خوانندگان عزیز مطالبی را در مورد اولی الامر مینویسم.
  خداوند رحمان در سوره نساء آیه 59 میفرماید: یا ایها الذین آمنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم فان تنازعتم فی شی ء فردوه الی الله و الرسول ان کنتم تومنون بالله و الیوم الاخر ذلک خیر و احسن تاویلا
  » ای کسانیکه ایمان آورده اید از خدا و رسول و اولی الامرهای خودتان اطاعت کنید. و اگر در چیزی اختلاف داشتید آنرا به خدا (قرآن )و رسول (سنت) ارجاع دهید اگر به خدا و روز رستاخیز ایمان دارید. که این بهترین تاویل است»
  هرچند اکثر علمای اهل سنت اولی الامر را معادل حاکم وقت دانسته اند اما علمای زیادی هم هستند ( مخصوصاً از متاخرین امثال رشیدرضا، محمدعبده، احمد مفتی زاده و …) که آنرا معادل شورای اسلامی دانسته اند.

 12. امید ئامانج در رابطه با اولی الامر -1 اکتبر 14, 2008 در 8:34 ب.ظ. #

  با توجه به اینکه آقای شیعه کوچولو در قسمت نظرات پستهای اخیر اصرار عجیبی بر این نکته داشتند که چون اهل سنت » اولی الامر» را معادل حاکم حکومت تفسیر کرده اند پس باید اهل سنت ایران در اعلام آغاز ماه رمضان و اعلام عید فطر از حکومت وقت تبعیت کنند و چون تبعیت نکرده اند این امر از نفاق آنها نشات گرفته و به سختی و با ادبیات مخصوص به خودش (که هیچ انسان منصفی با هر عقیده ای آنرا تایید نمیکند) به علمای اهل سنت مستقل از حکومت وقت تاخته است. لذا به جهت اطلاع خوانندگان عزیز مطالبی را در مورد اولی الامر مینویسم.
  خداوند رحمان در سوره نساء آیه 59 میفرماید: یا ایها الذین آمنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم فان تنازعتم فی شی ء فردوه الی الله و الرسول ان کنتم تومنون بالله و الیوم الاخر ذلک خیر و احسن تاویلا
  » ای کسانیکه ایمان آورده اید از خدا و رسول و اولی الامرهای خودتان اطاعت کنید. و اگر در چیزی اختلاف داشتید آنرا به خدا (قرآن )و رسول (سنت) ارجاع دهید اگر به خدا و روز رستاخیز ایمان دارید. که این بهترین تاویل است»
  هرچند اکثر علمای اهل سنت اولی الامر را معادل حاکم وقت دانسته اند اما علمای زیادی هم هستند ( مخصوصاً از متاخرین امثال رشیدرضا، محمدعبده، احمد مفتی زاده و …) که آنرا معادل شورای اسلامی دانسته اند.

 13. امید ئامانج در رابطه با اولی الامر -2 اکتبر 14, 2008 در 8:37 ب.ظ. #

  اما نکات جالب توجه در این آیه اولاًکلمه ی « منکم» به معنای «از خودتان» اشاره به این نکته دارد که باید حاکم و یا حاکمان از میان خود مردم و با انتخاب آنان باشد نه هر حاکم ظالمی که با زور شمشیر به قدرت می رسد و یا اینکه آنرا ادامه میدهد. حال به هزاران دلیل شیعه و سنی منکم یکدیگر نیستند مخصوصاً شیعه هاییکه بر اساس اصل خذ ما خالف العامه حتماً رویت هلال( مانند همه ی کارهایشان) را منوط به اعلام بعد از اکثریت کشورهای اهل سنت میدانند. جالب اینکه یک همکار شیعی دارم که در مورد اینکه دوشنبه یا سه شنبه اول ماه رمضان است به شوخی میگفت عجله نکنید شما پنج شنبه بگیرید ما هم اونو به جمعه می اندازیم . این آقای شیعه کوچولو چطور انتظار دارد ما به خاطر تبعیت و هماهنگی با حاکم شیعه روز عید را که روزه گرفتن در آن حرام است به روزه باشیم و یا یوم الشک را که روزه گرفتن در آن حرام است هماهنگ با فقه تشیع مستحب بدانیم.
  نکته دوم آنکه اولی الامر جمع است و با فرد حاکم که مفرد است هماهنگی ندارد.
  اما چیزی که از همه مهمتر است اینکه اولی الامر چه فرد باشد چه شورا با توجه ادامه ی آیه فان تنازعتم فی شی ء فردوه الی الله و الرسول ان کنتم تومنون بالله و الیوم الاخر حتماً باید تسلیم فرمان خدا و رسول باشد و نمیتواند هر حکمی را به میل خود صادر کند. بنابراین با توجه به حدیث متفق علیه صوموا لروئیته و افطروا لروئیته ملاحظات سیاسی در ثبوت هلال هیچ اهمیتی ندارد.

 14. امید ئامانج در رابطه با اولی الامر -2 اکتبر 14, 2008 در 8:37 ب.ظ. #

  اما نکات جالب توجه در این آیه اولاًکلمه ی « منکم» به معنای «از خودتان» اشاره به این نکته دارد که باید حاکم و یا حاکمان از میان خود مردم و با انتخاب آنان باشد نه هر حاکم ظالمی که با زور شمشیر به قدرت می رسد و یا اینکه آنرا ادامه میدهد. حال به هزاران دلیل شیعه و سنی منکم یکدیگر نیستند مخصوصاً شیعه هاییکه بر اساس اصل خذ ما خالف العامه حتماً رویت هلال( مانند همه ی کارهایشان) را منوط به اعلام بعد از اکثریت کشورهای اهل سنت میدانند. جالب اینکه یک همکار شیعی دارم که در مورد اینکه دوشنبه یا سه شنبه اول ماه رمضان است به شوخی میگفت عجله نکنید شما پنج شنبه بگیرید ما هم اونو به جمعه می اندازیم . این آقای شیعه کوچولو چطور انتظار دارد ما به خاطر تبعیت و هماهنگی با حاکم شیعه روز عید را که روزه گرفتن در آن حرام است به روزه باشیم و یا یوم الشک را که روزه گرفتن در آن حرام است هماهنگ با فقه تشیع مستحب بدانیم.
  نکته دوم آنکه اولی الامر جمع است و با فرد حاکم که مفرد است هماهنگی ندارد.
  اما چیزی که از همه مهمتر است اینکه اولی الامر چه فرد باشد چه شورا با توجه ادامه ی آیه فان تنازعتم فی شی ء فردوه الی الله و الرسول ان کنتم تومنون بالله و الیوم الاخر حتماً باید تسلیم فرمان خدا و رسول باشد و نمیتواند هر حکمی را به میل خود صادر کند. بنابراین با توجه به حدیث متفق علیه صوموا لروئیته و افطروا لروئیته ملاحظات سیاسی در ثبوت هلال هیچ اهمیتی ندارد.

 15. محمد اکتبر 15, 2008 در 12:15 ب.ظ. #

  دوست عزیزسلام

  بااین عنوان به روزم
  تحولی عظیم
  بازهم ورقی دیگراززندگیم

 16. شیعه کوچولو : به امید نادانان !!! اکتبر 15, 2008 در 2:10 ب.ظ. #

  گفته اند که یکی میخواست از یک آهنگری . بهانه بگیرد ولی نمی توانست آن بهانه را جورکند .
  بناچار به او گفت چرا وقتی کار میکنی . باسنت میلرزد !!!

  نحوه ایرادگیری تو از من هم همی طور است !

  1 – راستش را بخواهی . من در خانه کامپیوتری ندارم که آنگاه بخواهم حسب گفته عالی . و آن هم در روز جمعه و به وقت ظهر و آن هم در این پست . چیزی برای کسی بنویسم !

  2 – ضمن آن که من در هر چه در این پست نگاه کردم . روز جمعه ای که تاریخ نوشته هایم در آن باشد ندیدم !

  3 – سوم این که چرا دروغ میگویی و از خدا شرم نمیکنی ؟!

  4 – اگر سرور یک کامپیوتر مشکل داشته باشد. زمان ارسال پیامها را اشتباه می نویسد و آنوقت شمای پروفسور را به مشکل می اندازد که در این وقت شیطان . شما را و!دار میکند که بیخودکی از دیگران بهانه بگیری و به آنان بپری !

  5 – حسب بهانه جویی بیخودکی تو . این رویت هلالی که این ناجی کرد با افق کشور کویت میدهد . با رویت هلال در منطقه کردستان . درست نیست . مگر این که توی بیسواد . کشور کویت را جزئی از کردستان بدانی !

  6 – اگر همان گفته خنک تو در شورایی بودن حکومت برای اطاعت از آن را هم بپذیریم .
  خوب است بگویی که کدامیک از حکومتهای کشورهای اسلامی شورایی اند که یک میلیارد و دویست میلیون مسلمان سنی . مطیع آنان در قبول مسائل خود و منجمله شروع و پایان ماه مبارک رمضانند ؟!
  تازه این کشور کویت که حکومت سلطنتی است که خلاف صد در صد با شورای خیالی تو دارد !

  7 – مطابق با گفتار خیالی تو در خصوص حکومت شورایی . از صدر تا ذیل حکومت ایران . شورایی میباشند . پس چرا باز هم دبه در می آوری و بازهم به همان گفته خود معتقد نیستی و از این حکومت اطاعت نمی کنی ؟!

  8 – نزدیک است که از خریت جنون آمیز تو با شیعه آل محمد علیهم السلام . نزدیک است که به جهنم واصل شوی !!!

  9 – و البته برای من یقین است که تا مامور مخصوص دادار جهان به سراغت نیاید و جان ناپاکت را از ماتحتت نگرفته و به جهنم نفرستد و به جای آن گرز آتشین خود را در آن داخل نکند . آدم نمی شوی و به راه راست نخواهی آمد !

  و این همه سعادت . جز از پرستش خلیفه پرستی تو ایست که محال است گریبان عالی را به این زودی رها کند !!!

 17. شیعه کوچولو : اکتبر 15, 2008 در 3:06 ب.ظ. #

  حسب گفته خودت و طبق منابع اهل سنت .

  حکومت ابوبکر . شورایی نیست و کودتایی بیش نبود و طبق گفته عمر . شری بود که اگر کسی خواست دوباره آن را انجام دهد باید آن را کشت !!!

  عمر : إنما كانت بيعه أبي بكر فَلْتَه وتمَّت ، ألا وإنها قد كانت كذلك ، ولكن الله وقى شرَّها… مَن بايع رجلاً عن غير مشوره من المسلمين فلا يبايَع هو ولا الذي بايعَه تغرَّه أن يُقتَلا ::
  صحيح البخاري 8|210 الحدود ، باب رجم الحبلى من الزنا ، 4|2130 ح 6830. مسند أحمد بن حنبل 1|323 ح 391. الجمع بين الصحيحين للحميدي 1|104. الجمع بين الصحيحين للموصلي 1|260. المصنف 7|431 ح 37031 ، 37032.

  عمر : « حين توفى اللّه – نبيّه صلّى اللَّه عليه وسلم – أنّ الأنصار خالفونا ، واجتمعوا بأسرهم فى سقيفه بنى ساعده وخالف عنّا على و الزبير ومن معهما » .
  صحيح البخارى ، ج‏8 ، ص 26 ، كتاب المحاربين ، باب رجم الحبلى من الزنا +‏ تاريخ الطبري ، ج 2 ، ص 458 ؛ كامل ابن‏أثير ، ج‏2 ، ص‏224

  حکومت عمر هم که شورایی نیست و بلکه منصوب از طرف ابوبکر است و بنابر این و مطابق با گفته عمر . شر اندر شر شده است !!!

  توضیح لازم : حتما» کشته شدن عمر به دست ابولولو . در مطابقت با دستورات عمر بوده است که هرچند خود عمر به دستور خودش عمل نکرد .
  ولی این ابولولو از آنجایی که آدم ساده دلی بود . این کار را انجام و نگذاشت که شر دیگری بر روی زمین پابگیرد !!!

  حکومت عثمان هم که طبق نقشه عمر . برای چینش آن گروهی که اکثریت آن . طرفدار عثمان بودند . شورایی نیست و انتصابی است !

  حساب حکومت معاویه که به زور بر مسلمان حاکم شد و همچنین پدر بزرگ شما . یزید هم که اظهر من الشمس است و ……….. !

  اکنون بفرمائید که علت این که آن سه خلیفه بالا را به عنوان اولوا الامر خود دانسته و از آنان متابعت می کنید چه میباشد ؟!

  کجای کار آنان با شورای توهمی شما . مطابفت دارد ؟!

  نکند که جناب مستطاب شما . شورا را معادل آنان دانسته و ما نمی دانیم ؟!

  البته انجام هر کاری از شما بعید نیست . زیرا چیزی که ندارید همان عقل است !!!

 18. محمد اکتبر 16, 2008 در 1:10 ب.ظ. #

  دوست عزیزسلام

  بااین عنوان به روزم

  مکتبخانه ها
  دراین مقاله روندشکل گیری مکتبخانه ها

  نقدهایی دیگربراهل سنت جنوب ودرکنارآن ورقی دیگراززندگیم

  همچنین نیازهاراخواهیدشناخت

 19. انصاف اکتبر 17, 2008 در 12:26 ق.ظ. #

  جای تاسف است که عده ای عامی و جاهل به اسلام تحت لوای اهل سنت وبلاگ

  منحرف و منادی شرک و کذب به نام احیا’ بنا نموده و خود را جوانان (خام و نادان)

  اهل سنت تالش معرفی می کنند.اطلاعات دینی این افرا بسیار ضعیف است و

  تهمت و افترا’ و کذب از سراسر پستهایشان می بارد.این فریب خوردگان مفلوک و

  بازی خوردگان شستشوی مغزی ایران در توهمان باطل خویش فکر می کنند مذهبی

  به نام وهابیت وجود دارد و علمای آن هم کتب اهل سنت را تحریف می کنند ذلک

  قولهم بافواههم يضاهؤن قول الذين کفروا من قبل قاتلهم الله.علمای عزیز اهل سنت

  و جماعت از این افتراها و اکاذیب مبرا هستند همچنانکه مذهب اهل سنت از این

  جوانان بی سواد مبرا است.در گمراهی این سایت همین بس که پیروی آن صوفی

  مشرک امحمد بن علوی المالکی هستند کسی که در کتابش مسلمین را به سوی

  شرک فرا می خواند و ده ها آدرس دروغین به کتب اهل سنت نسبت می دهد.نام

  فرقه او احباش است که با سرچ در نت می توانید اتفاق علما بر کفر و ضلالت آنها را

  بیابید.متاسفانه این وبلاگ که بلندگوی شرک و کذب است یکی از برادران ما آقای

  عبدالرحمن عمر را منحرف و به وادی شرک رساند.اسلام از اینها مبرا است.یا الله

  شر صوفی و رافضی که منتسب به اسلام اند را از امت دور گردان آمین. و تعجبی

  نیست که شاگردان فرقه ی ضاله و غیر اسلامی احباش و پیروان المالکی کذاب و

  فتنه گر دوست صمیمی پیروان مفتی زاده باشند

 20. محمد صدیق حسنی اکتبر 17, 2008 در 4:31 ب.ظ. #

  دوست ان است که گیرد دست دوست در پریـــشــان حــالــی و درمــانــدگی

  سنی نیوز یکی از سایتهای محبوبی بود که با وجود چند بار فیلتر شدن باز به فعالیت ادامه میداد و با ارسال ایمیل دوستان خود را از وقایع روز اگاه میکرد ولی همکنون مدتیست از سرنوشت مدیر یا مدیران سنی نیوز هیچ خبری نیست لطفا» اگر کسی از سرنوشت این دوستان عزیز خبری دارد ما را نیز مطلع گرداند. امیدوارم مسئولینی که به فیلتر کردن سایتها و وبلاگها میپردازند نیز چشمشان را باز کنند و از این عمل زشت که نشان از ضعف خود انان است دست بردارند و بدانند که هیچ ضلمی تا ابد پایدار نمیماند .

 21. انصاف اکتبر 18, 2008 در 2:01 ق.ظ. #

  آقای اسلامی حفظه الله بنیانگذار سنی نیوز مدتهاست که خبری از ایشان نیست و

  تمامی امور وبلاگ هایشان از جمله سنی نیوز و ایمیل و جیمیلهایشان را در اختیار

  دوستانشان قرار داده اند.ماه هاست از هر کس احوال ایشان را می پرسم

  می گویند که رفته سفر .خودم بسیار نگران ایشان هستم چرا که در یکی از آخرین

  ارتباطاتمان ایشان به من فرمودند که بسیاری از کسانی که در محل زندگی ایشان

  بوده اند فهمیده اند ایشان مدیر وبلاگ اهل سنت جنوب اند و این خطر بزرگی

  برایشان بود.برادر عزیزم آقای اسلامی به جهت زیاد پای نت نشستن دیسک کمر هم

  گرفته و لذا کارها را به دوستان واگذار نموده.همین الان که دارم می نویسم دوست

  ایشان که در حال حاضر از گردانندگان سنی نیوز هستند در یاهو مسنجر آنلاین می

  باشند.در ضمن سنی نیوز با وجود فیلتر شدن هنوز به روز می شود و می توانید از

  روشهای مختلف دور زدن فیلتر استفاده کنید.

  در ضمن در مورد آقای اسلامی از علی آقا که فکر کنم مدیر انجمن اینترنتی

  مسلمانان است بپرسید.

  به هر حال دوستان ایشان هستند و در حال حاضر وبلاگ را می گردانند و می توانید

  از طریق چت با آنها ارتباط برقرار کنید

 22. شیعه کوچولو : به شیطان دور از انصاف ! اکتبر 18, 2008 در 9:31 ق.ظ. #

  به اطلاع میرساند که واقعیت لورنس یهودی و مستر همفر و سایر جاسوسان انگلیسی صهیونی برای تشکیل وهابیت و برده خبیث و ناچیز و تبهکارشان عبدالوهاب شیطان نژاد . چیزی نیست که با فحاشی و ………… بتوانی بر گند آن سرپوش بگذاری و دیگران را با گفتن لاطائلات خود در باره آن بفریبی !!!

  پس از خدا بترس و از مزدوری برای آل سعود بهود نشان دست بردار و بدان که همانطور که دلارهای آنان به هیچکس . وفا نکرده است به تو نیز وفا نخواهد کرد و به زودی باید پاسخگوی مامور مخصوص خداوند . یعنی جناب مستطاب عزرائیل باشی . یعنی همان وقتی که جان ناپاکت را از راه ماتحتت بیرون میکشند و گرز آتشین خودش را به آن داخل و پیکر نجست را روانه دوزخ خواهند نمود !!!

  پس کاسه لیسی آنان را کنار بگذار و به بندگی خدا . روی آور !
  شاید که ایشان از گناهانت درگذشت !

 23. شیعه کوچولو : به برادر محمد صدیق حسنی ! اکتبر 18, 2008 در 9:45 ق.ظ. #

  قرآن : ان الله لایحب الکاذبین = به درستی که خداوند . دروغگویان را دوست ندارد

  اهل البیت علیهم السلام : یک دروغ به عمد . مساوی با هفتاد گناه کبیره است که ساده ترین آن . زنای با مادر میباشد !

  علی ایها الحال :
  نمی دانم که علت علاقه شدید شما به دروغگویانی مانند سایت سنی نیوز چیست ؟!

  من به کرات در بخش پاسخ به سوالات این سایت . به دروغگویی آنان پاسخ داده ام و البته مثل همیشه و فقط در ظرف فقط چند لحظه . جواب من به مقالات خودشان را حذف کرده اند !

  یعنی ظاهرا» این گونه به نظر میرسد که بنا به مثل :
  الخائن خائف = خیانتکار ترسو است !

  مسئولان این سایت از ترس جوایگویی کسی به دروغ گویی آنان . همیشه کسی را مامور این کرده اند که حضوری دائمی در آن داشته باشد و به محض اعلام مطلبی که رسوا کننده دروغ آنان باشد . دست به حذف آن بزنند و آن را قلع و قمع کنند !

  که این کارشان . ما را به یاد شعر مرحوم فردوسی می اندازد که خطاب به این گونه افراد گفته است :
  دروغی نگوئید در هیچ باب – به شب باژگونه نبینید خواب !!!

  و البته اگر کسی به چرندبات آنان . به به و چه چه کند . اجازه میدهند که نظریات شما در آن بماند !!!

  تازه شیرینی کار اینست که اکثر این سایتها و وبها . کباده دفاع از اهل سنت و یا اسلام واقعی از نوع لورنس یهودی را هم بر دوش میکشند !!!

  بنابر این . دفاع شما ازین گونه سایتهای اراجیف آبادی . لایق یک انسان هوشمند و فهمیده نیست !!!

 24. محمد اکتبر 18, 2008 در 11:40 ق.ظ. #

  دوست عزیزسلام

  بااین عنوان به روزشدم

  زن درآییه قرآن

  متفاوت ازنگاههای رایج وسنتی باتکیه ومتکی برآیات قرآن

 25. انصاف اکتبر 21, 2008 در 11:22 ق.ظ. #

  براي حذف سربازي امضا ي اينترنتي كنيد

  براي اين وبلاگ تبليغ كنيد

  http://sarbazyy.blogfa.com

 26. شیعه کوچولو : به بی انصاف ! اکتبر 21, 2008 در 12:09 ب.ظ. #

  مثلی است که میگیود :

  شتر در خواب بیند پنبه دانه . گهی لف لف خورد گه دانه دانه !

  اگر خواب نرفتن به سربازی می بینی خیر است !
  ولی متاسفانه باید بگویم که همان خواب شتری است و به هیچوجه تعبیر نخواهدشد !

 27. ناجی کرد اکتبر 22, 2008 در 11:47 ب.ظ. #

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم و رحمه الله و برکاه
  برادر عزیز و گرامی ام مدیر محترم وب سایت جوانان اهل سنت تالش در نظرات خصوصی وبلاگ چنین گفته اند :
  ((( سلام دوست عزیز .
  مدیر ناجی کرد.
  خوب هستید.
  نظرات وبلاگ شما را خواندم.
  بعضی ها مرا با صوفی های تالش اشتباه گرفته اند.
  من یکی از افرادی هستم که با صوفی های کنونی شدیدا مخالف هستم.
  بعضی از این صوفی ها بخاطر فعالیت ما یک وبلاگ درست کرده و نام آن را اهل سنت تالش قرار داده اند و مطالب شرک آمیز در آن قرار داده اند.متاسفانه.
  و نظر دیگری با عنوان انصاف در نظرات وبلاگ شما بود که ما را صوفی خوانده بود.
  حتما اشتباه شده است. ما مخالف صوفی های کنونی هستیم! )))
  لازم به ذکر است که وب سایت جوانان اهل سنت تالش http://www.ehyaweb.com/ می باشد اما وبلاگ اهل سنت و جماعت!! تالشhttp://100as.blogfa.com/ می باشد که این وبلاگ دارای عقاید خرافی و صوفیانه می باشد و هیچ رابطه ای با اهل سنت ندارد اما برخی از دوستان به خاطر تشابه اسمی آن را با وب سایت جوانان اهل سنت تالش اشتباه گرفته بودند که در واقع باید گفت که این دو (یعنی این سایت و این وبلاگ) هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند و باید گفت که این وبلاگ اهل سنت تالش برای مقابله با وب سایت بسیار زیبا و مفید جوانان اهل سنت تالش ایجاد شده است
  امیدوارم مساله روشن شده باشد
  و من الله توفیق

 28. عبدالرحمن عمر اکتبر 25, 2008 در 2:29 ق.ظ. #

  بسم الله واصلاه علی رسول الله.

  نخواستم پاسخی بدم ولی باید بگم آقای انصاف شما اول دهانت رو غسل بده بعدا صحبت از امام العلامه محمد علوی المالکی (مالکی مذهبا) بزن.
  در ضمن شما از کی مفتی شدی که فتوای شرک من از طرف شما صادر شده؟

 29. آتش اکتبر 25, 2008 در 5:04 ب.ظ. #

  به نام الله
  السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

  برادر محترمم عبدالرحمن عمر عزیز خطاب به شما عرض میکنم نسبت به جناب رافض فلک زده و رخ رفته انصاف که حتی این نام همه زیبنده اون نیست و لیاقت گذاشتن کلام انصاف در ایشان به دور از انصافا انصاف است

  دلا گر خردمندی و هوشیار
  مکن صحبت جاهلان اختیار
  زجاهل گریزنده چون تیر باش
  نیامیخته چون شکر شیر باش
  ترا اژدها گر بود یار غار
  از آن به که جاهل بود غمگار
  اگر خصم جان تو عاقل بود
  به از دوستداری که جاهل بود

 30. آتش اکتبر 25, 2008 در 6:57 ب.ظ. #

  به نام الله
  السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

  برادر محترمم عبدالرحمن عمر عزیز خطاب به شما عرض میکنم نسبت به جناب رافض فلک زده و رخ رفته انصاف که حتی این نام همه زیبنده اون نیست و لیاقت گذاشتن کلام انصاف در ایشان به دور از انصافا انصاف است .

  دلا گر خردمندی و هوشیار
  مکن صحبت جاهلان اختیار
  زجاهل گریزنده چون تیر باش
  نیامیخته چون شکر شیر باش
  ترا اژدها گر بود یار غار
  از آن به که جاهل بود غمگار
  اگر خصم جان تو عاقل بود
  به از دوستداری که جاهل بود
  چو جاهل کسی در جهان خوار نیست
  که نادان تر از جاهلی کار نیست

  (اینجا رو داشته باش جناب عبدالرحمن )

  ز جاهل نیاید جز افعال بد
  وز او نشنود کس جز اقوال بد

  سرانجام جاهل جهنم بود
  که جاهل نکو عاقبت کم بود

  امیدوارم انقدر فهم و درک جناب بی انصاف زیاد باشن که دیگه همه چیز رو تا ته گرفته باشن که در دنیا و اخرت جا و مکانی ندارند

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: