میزان حق و باطل قرآن است نه صدق و کذب راوی

11 اکتبر

تضاد مفاتیح الجنان با قرآن تعجب است با اینکه خدای تعالی برای مسلمین قرآن را میزان قرار داده تا مطالب دینی خود را با آن بسنجند و باطل و غیرباطل را از یکدیگر جدا سازند و دین او را آلوده ننمایند و هم‌چنین رسول خدا (ص) و سایر بزرگان بسیار سفارش کرده‌اند که هر خبری از ما رسید فوری قبول نکنید و با کتاب الهی بسنجید اگر موافق آن بود بپذیرید وگرنه نپذیرید، چگونه مسلمانان به انحراف افتاده‌اند؟! و کتاب خدا را رها نموده‌اند؟!! از آن جمله حضرت رسول (ص) چنانکه در (جلد 18 وسائل الشیعه ص 78)، و هم کتاب کافی روایت کرده‌اند فرموده: «فما وافق کتاب الله فخذوه وما خالف کتاب الله فدعوه» یعنی، «آنچه موافق کتاب خداست بگیرید و آنچه مخالف کتاب خداست رها کنید». و در همین کتاب از حضرت صادق (ع) روایت کرده که فرموده: «فما لم یوافق من الحدیث القرآن فهو زخرف». و نیز فرمودة: «کل شئ مردود إلی الکتاب والسنة وکل حدیث لایوافق کتاب الله فهو زخرف». «بازگشت و مرجع همه ی سخنان کتاب خدا وسنت رسول خداست وهر حدیثی که با کتاب خدا مخالف باشد پس آن زخرف و بیهوده است.» و در همین وسائل الشیعه در جلد سوم نقل کرده که رسول خدا (ص) در منی خطبه خواند و فرمود: «ای مردم! آنچه برای شما از قول من نقل شد که موافق کتاب خدا بود من گفته‌ام و آنچه برای شما آمد که مخالف کتاب خدا بود من نگفته‌ام». و همین مطلب در نهج البلاغه از حضرت علی (ع) روایت شده است. و در (ص 89 جلد 18) وسائل  از حضرت باقر و حضرت صادق (ع) روایت کرده که فرموده‌اند: «لا تصدق علینا إلا ما وافق کتاب الله وسنة نبیه». هر سخنی که از ما به شما رسید تصدیق نکنید مگر اینکه با کتاب خدا وسنت رسول خدا موافق باشد. و در (ص 79) نقل کرده که حضرت صادق (ع) فرمود: «من خالف کتاب الله وسنة نبیه فقد کفر» یعنی، «هر کس مخالفت کتاب خدا و سنت رسول خدا (ص) کند، بتحقیق کافر شده است».

البته هر کس بخواهد بدعتی در دین بگذارد و یا دروغی نسبت به دین بدهد دروغ خود را بر گردن بزرگان دین و یا راویان خوشنام می‌بندد، و به راویان عادل راستگو نسبت می‌دهد تا دیگران بپذیرند. پس صرف عادل و راستگو بودن راویان کافی نیست. باید هر روایتی و حدیثی را با میزان الهی سنجید و میزان الهی طبق احادیث کثیره و بلکه متواتره قرآن است. در این حال، عده‌ای از جهال و کتابفروشان بی‌خبر آمده بر کتاب مفاتیح مقدمه و تقریظ نوشته و میزان شناسائی مرد را در اخبار اهل بیت بر صدق حدیث و ادای امانت منوط و مربوط فرموده‌اند، و نوشته‌اند که اساس دیانت مقدسة اسلام، بخصوص مذهب جعفری بر صدق و راستی در گفتار و کردار است. باید گفت: چه بسیار مردمان صادق در گفتار و زاهد و عابد که عقائد و افکارشان مخالف عقائد کتاب آسمانی است. البته صدق و راستی یکی از صفات متقین است، ولی ممکن است راستگو اشتباه کند و یا سهو و خطا نماید و یا ناقل کاذبی را صادق پندارد. پس محدثین و مقلدین که تمام همت ایشان به صحت سند و ثقه بودن راویان است و به متن روایات تفکر و تعمق ندارند بسیار در اشتباهند. چه بسیار مطالب باطله که از همین راویان ثقات نقل شده و مردم را به شرک و انحراف کشیده‌ است. بنابراین، تمجیدی که از کتاب مفاتیح الجنان در مقدمة آن آمده صحیح نیست. و باید دانشمندی که خبیر و بصیر به عقاید حقه باشد و عقاید حقه را از باطله و موهومات جدا کرده باشد در مطالب کتاب مفاتیح نظر کرده و جید را از ردی جدا سازد. ولی هیچ کس به این فکر نبوده و برای ملت ما خیرخواهی و بلکه راهنمائی ننموده است. ما اکنون برای رضای خدا و خدمت به ملت ایران، مختصری را در این مورد تقدیم به برادران دینی نموده و اجر آن را از حق تعالی می‌طلبیم.

ادامه مطلب را مشاهده فرمایید.

هرچه می خواهد دل تنگت بگو

Advertisements

بدون پاسخ to “میزان حق و باطل قرآن است نه صدق و کذب راوی”

 1. شیعه کوچولو : یک کار علی برتر از ....... اکتبر 12, 2008 در 12:17 ب.ظ. #

  اگر این ناجی کرد و آن برقعی بی عقل . عقل سالمی داشتند و سخن رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم را در روز جنگ خندق که فرمودند .

  ضربه علی یوم الخندق . افضل من عباده الثقلین الی یوم القیامه
  یک ضربت علی در روز خندق . برتر از تمام عبادات جن و انس تا روز قیامت است !

  به گوش جان شنیده بودند !!!

  دیگر نمی آمدند زحمت بیهوده بکشند و به متن مفاتیح الجنان که گوشه ناچیزی از مقامات اهل بیت علیهم السلام را بیان کرده اند . اعتراض کنند !!!

  منتهی مشکل اینست که عقل سالمی در بدن این ناسالمان نیست !!!

  بیخود نیست که به گفته اهل بیت علیهم السلام . بهنرین نعمت خداوند بر انسان . عقل است !!!

 2. شیعه کوچولو : با آل علی هر که درافتاد بر اکتبر 14, 2008 در 10:24 ق.ظ. #

  از زمانی که کسانی مانند دکتر تیجانی . مستبصر شده و به راه اهل بیت علیهم السلام پیوستند و به تبع روشنگری آنان . میلیونها مسلمان عاقل سنی . نیز به این راه گرویدند !

  تیمهای تبلیغاتی نواصب حرامزاده وهابی به راه افتاده و شب و روز به کتاب نویسی و دروغ پراکنی با نامهای ظاهر الصلاح و به اسمای دهن پرکن . شیعه تازه سنی شده یا شیعه تازه مسلمان شده . پرداختند که در اغلب موارد به علت نداشتن دلیل . همان گفته های قدیمی خودشان را با اسم نویسنده ای مجعول . به بازار روانه میکنند !

  و البته در خیلی از موارد . سوتی های خنده داری هم میدهند که باعث رونق بیشتر طرز فکر دوستداران اهل حق . میشوند !

  یکی ازین سوتی ها . نوشتن کتابی توسط گروهی از این علمای بی عقل وهابی . با نام — برای خدا . آنگاه برای تاریخ — است که برای اثربخشی بیشتر ذهن خواننده های ساده دل سنی و غیره . یک نام شیعی بنام موسوی هم به آن داده اند – ایشان یکبار ادعا میکند که سنش کمتر از 100 سال است و بار دیگر در ادعای دیگر اعلام میکند که دیداری با یکی از علمای شیعه داشته است که با احتساب درگذشت آن عالم در 200 سال پیش . ظاهرا» این نویسنده یا نویسنده های دروغگو . عمری افزون از 200 سال دارند !

  که البته خود این موضوع . مایه جوک و طنز جدیدی به نفع مبلغین شیعه بر علیه وهابی های بی عقل شده است !!!

  تو خود قیاس کن از افسانه های دیگرشان !!!

  به والله . بیخود نیست سخنان حکیمانه اهل بیت علیهم السلام که فرموده اند :

  خدا را شکر که دشمنان ما را از گروه احمقان آفرید !!!

 3. شیعه کوچولو : پیروی وهابی نوکر از روسای اکتبر 14, 2008 در 10:43 ق.ظ. #

  حسب نوشته بالا درخصوص تیمهای تبلیغاتی وهابیون .
  بردگان بیچاره آنان . نیز به همین شگرد نخ نما و پوسیده پرداخته اند و به همان روش . به اطاعت از ارباب می پردازند !

  و البته ناگفته پیداست که با کارهایی که میکنند . فقط پول ارباب را به هدر میدهند !

  یکی از همین نخاله ها . فردی بنام امه الله است که با همه های و هویی که دارد .
  در یکی از سوتی های خودش . گفته است که من شیعه ای هستم که سنی شده ام !
  ولی از آنجایی که خداوند . پیروزی حق و دفع باطل را بر خود مقرر کرده است !

  و از آنجایی که دروغگو کم حافظه است . اسامی 12 امام اهل بیت علیهم السلام را نمی داند و یک امام را دو نفر به حساب می آورد !!!

  یعنی در نوشته های خودش . یک بار امام سجاد را یکی از اهل بیت به حساب می آورد و سپس امام زین العابدین را یکی دیگر از اهل بیت می شمارد !

  حال آن که اگر از هر شیعه ولو بیسوادی هم بپرسید . این دو اسم را یک نفر میدانند و نه دونفر !!!

  بنابر این و به خاطر شکر از خداوند قادر متعال که دشمنان آل محمد علیهم السلام را از زمره نادان ترین های افراد بشر قرارداده است .
  خود را موظف میدانیم که به درگاه ایشان سپاسگزاری نمائیم !

 4. عمر اکتبر 16, 2008 در 2:59 ب.ظ. #

  شيعه كوچولو حرفاي جالبي برا گفتن داري اگه آدرسي شماره اي چيزي داري بده كه مشتاق ديدارتم وبرا ديدنت لحظه شماري ميكنم كه خيلي با هات كار دارم ….

 5. شیعه کوچولو : به جناب عمر !!! اکتبر 19, 2008 در 3:21 ب.ظ. #

  حسب گفته قرضاوی دروغگو و خرف . در این که هر سنی ایرانی ای که در ایران زندگی میکند و نامش ابوبکر و عمر است . به دست حکومت کشته میشود

  و از این که شما نام عمر را برای خود انتخاب کرده اید . به احتمال زیاد :

  یا در ایران نیستید و یا این که این روح شماست که با من سخن میگوید و نه جسم خبیث و کثیفتان ک
  زیرا که طبق نظر آن کذاب . شما قبلا» به دست جکومت ایران کشته شده اید !

  علی ابها الحال . اول بفرمائید که احوال شما . شامل کدامیک از وضعیتهای فوق میشود تا بعدا» راجع به ملاقات با هم . صحبت کنیم !!!

 6. ك، م نوامبر 2, 2008 در 7:41 ب.ظ. #

  با سلام؛
  برادر آيه قرآن مي گويد:
  سوره: 32 , آیه: 17
  فَلَا تَعْلَمُ نَفْسٌ مَّا أُخْفِيَ لَهُم مِّن قُرَّةِ أَعْيُنٍ جَزَاء بِمَا كَانُوا يَعْمَلُونَ
  هيچ كس نمى‏داند چه چيز از آنچه روشنى‏بخش ديدگان است به [پاداش] آنچه انجام مى‏دادند براى آنان پنهان شده است.
  در جاي ديگر در قرآن ثواب كار خير را ده برابر ذكر كرده است:
  سوره: 6 , آیه: 160
  مَن جَاء بِالْحَسَنَةِ فَلَهُ عَشْرُ أَمْثَالِهَا وَمَن جَاء بِالسَّيِّئَةِ فَلاَ يُجْزَى إِلاَّ مِثْلَهَا وَهُمْ لاَ يُظْلَمُونَ
  در جاي ديگر پاداش قرض به خداوند را چند برابر و حتي بسيار بيشتر ذكر كرده است:
  سوره: 57 , آیه: 11
  مَن ذَا الَّذِي يُقْرِضُ اللَّهَ قَرْضًا حَسَنًا فَيُضَاعِفَهُ لَهُ وَلَهُ أَجْرٌ كَرِيمٌ
  سوره: 2 , آیه: 245
  مَّن ذَا الَّذِي يُقْرِضُ اللّهَ قَرْضًا حَسَنًا فَيُضَاعِفَهُ لَهُ أَضْعَافًا كَثِيرَةً وَاللّهُ يَقْبِضُ وَيَبْسُطُ وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ
  در جاي ديگر روزي برخي را بي حساب مقدر كرده است:
  سوره: 3 , آیه: 27
  تُولِجُ اللَّيْلَ فِي الْنَّهَارِ وَتُولِجُ النَّهَارَ فِي اللَّيْلِ وَتُخْرِجُ الْحَيَّ مِنَ الْمَيِّتِ وَتُخْرِجُ الَمَيَّتَ مِنَ الْحَيِّ وَتَرْزُقُ مَن تَشَاء بِغَيْرِ حِسَابٍ
  سوره: 3 , آیه: 37
  فَتَقَبَّلَهَا رَبُّهَا بِقَبُولٍ حَسَنٍ وَأَنبَتَهَا نَبَاتًا حَسَنًا وَكَفَّلَهَا زَكَرِيَّا كُلَّمَا دَخَلَ عَلَيْهَا زَكَرِيَّا الْمِحْرَابَ وَجَدَ عِندَهَا رِزْقًا قَالَ يَا مَرْيَمُ أَنَّى لَكِ هَذَا قَالَتْ هُوَ مِنْ عِندِ اللّهِ إنَّ اللّهَ يَرْزُقُ مَن يَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ
  سوره: 24 , آیه: 38
  لِيَجْزِيَهُمُ اللَّهُ أَحْسَنَ مَا عَمِلُوا وَيَزِيدَهُم مِّن فَضْلِهِ وَاللَّهُ يَرْزُقُ مَن يَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ
  سوره: 38 , آیه: 39
  هَذَا عَطَاؤُنَا فَامْنُنْ أَوْ أَمْسِكْ بِغَيْرِ حِسَابٍ
  سوره: 40 , آیه: 40
  مَنْ عَمِلَ سَيِّئَةً فَلَا يُجْزَى إِلَّا مِثْلَهَا وَمَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِّن ذَكَرٍ أَوْ أُنثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُوْلَئِكَ يَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ يُرْزَقُونَ فِيهَا بِغَيْرِ حِسَابٍ
  ادامه دارد…

 7. ك، م نوامبر 2, 2008 در 7:43 ب.ظ. #

  ادامه از پيام قبلي…
  سوره: 2 , آیه: 212
  زُيِّنَ لِلَّذِينَ كَفَرُواْ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا وَيَسْخَرُونَ مِنَ الَّذِينَ آمَنُواْ وَالَّذِينَ اتَّقَواْ فَوْقَهُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَاللّهُ يَرْزُقُ مَن يَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ
  آيات بالا دلالت دارد بر اينكه خداوند اگر بخواهد بي حساب پاداش مي دهد و حدي براي پاداش الهي متصور نيست. در واقع پاداش عمل انسان بستگي به آثار عمل تا روز قيامت دارد مانند اعمال «ما تأخر» كه در قرآن آمده است. به علاوه برخي اعمال صالح در طول زمان بركت پيدا كرده و بسيار گسترش مي يابند. قوله تعالي في كتابه :
  سوره: 2 , آیه: 261
  مَّثَلُ الَّذِينَ يُنفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِي سَبِيلِ اللّهِ كَمَثَلِ حَبَّةٍ أَنبَتَتْ سَبْعَ سَنَابِلَ فِي كُلِّ سُنبُلَةٍ مِّئَةُ حَبَّةٍ وَاللّهُ يُضَاعِفُ لِمَن يَشَاءُ وَاللّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ

  در واقع نويسنده مطلب از رحمت و فضل خدا مأيوس بوده است. بنا بر آيه شريفه زير:
  سوره: 12 , آیه: 87
  يَا بَنِيَّ اذْهَبُواْ فَتَحَسَّسُواْ مِن يُوسُفَ وَأَخِيهِ وَلاَ تَيْأَسُواْ مِن رَّوْحِ اللّهِ إِنَّهُ لاَ يَيْأَسُ مِن رَّوْحِ اللّهِ إِلاَّ الْقَوْمُ الْكَافِرُونَ
  والسلام علينا من ربنا
  koobagher@gmail.com

 8. ك، م نوامبر 2, 2008 در 7:45 ب.ظ. #

  بغض به تشيع كار اين ها را به كفر منتهي كرده است.
  والسلام علينا من ربنا
  koobagher@gmail.com

 9. حسین ژوئیه 16, 2009 در 3:41 ب.ظ. #

  به این جناب شیعه کوچولو فقط همین را می گویم که همچنان که حضرت حسین ( ع ) فرمود، خدای بزرگ را سپاس بیکران می گویم که دشمنان ما را از احمقها قرار داده است! خداوند وجود امثال تو را برای بردن آبروی تشیع، زیاد کند!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: