بررسی شبهات تناقض در قرآن

23 اوت

پاسخ به شبهات تناقض در قرآن چندی است که سایت هایی با نام « بی خدایان » فعالیت وسیع و همه جانبه ای را برای متزلزل کردن عقاید جوانان مسلمان به راه انداخته اند . مطالب این سایت ها دارای تناقضات عجیب و غریبی است و برای رسیدن به مقصود خود از هر حربه ای ولو غیر اخلاقی ، مدد جسته اند . گاهی با فلسفه ، گاهی با تدلیس ، گاهی با تلبیس ، گاهی با توهین ، گاهی با تمسخر ، گاهی با تهمت ، گاهی با دروغ و گاهی هم با تحریف و غیره . به هر حال دست و پا زدن بیهوده ی این افراد و این سایت ها با شوری وصف نشدنی از به اصطلاح کشف های فردی در رابطه با آفرینش ! هم چنان ادامه دارد و تا ابد هم ادامه خواهد داشت ولی زهی خیال وهمناک . چیزی که در این سایت ها توجه مرا به خود جلب کرد ، بحثی در رابطه با « تناقضات تازینامه » بود . البته لازم به ذکر است که منظور اینان از تازینامه ، « قرآن » می باشد که با لفظی تحقیر آمیز سعی دارند به خواننده القا کنند که قرآن ساخت اعراب بوده و برای اعراب می تواند مفید باشد نه برای تمدن بزرگ ایرانی ! همین امر ما و چند برادر مسلمان دیگر را بر آن داشت که وبلاگی احداث کنیم با نام « رد افشا » تا پاسخی باشد بر شبهات این بی خدایان خصوصا سایتی با نام « افشا » . این وبلاگ در ابتدا بسیار فعال بود و مطالب و پاسخ به شبهات آن ها پی در پی در وبلاگ قرار می گرفت اما اتفاقاتی افتاد و دست هایی در کار شدند تا این کار و این وبلاگ به کار خود ادامه ندهد و اولین حربه ای که این دست ها به کار بردند ، ایجاد تفرقه در میان نویسندگان وبلاگ بود . به هر حال پس از چندی باز هم گذرم به همان سایت ها افتاد و لازم دیدم به چندی از شبهات آن ها پاسخ داده شود . متنی که در زیر می خوانید بخشی از کتاب « بررسى شبهات تناقضات در قرآن » نوشته « آقای حسين طوسى » می باشد که برای آگاهی جوانان و پاسخی کوتاه به این سایت ها در تارنمای ناجی کرد قرار داده می شود . پاسخ به 7 شبهه را می توانید در این جا مطالعه فرمایید . هم چنین برای استفاده بیش تر دوستان آن را به شکل کتاب الکترونیک برای موبایل در آوردیم که می توانید آن را از لینک زیر هم دانلود کنید .

بررسی شبهات تناقض در قرآن ( مخصوص موبایل ) پاسخ به شبهات تناقض در قرآن

در این پست پاسخ به سوالات و شبهات زیر را می خوانید :
سؤال 1: چرا در تعداد ايام خلقت آسمان و زمين بين آيات قرآن تناقض وجود دارد مثلاً در آيه ى 7 سوره هود خلقت آسمان و زمين را در 6 روز معرفى مى كند ولى در آيات 9 و 10 و 12 سوره ى فصلت خلقت آسمان و زمين را 8 روز مى داند آيا اين تناقض نيست؟
سؤال 2: آفرينش آسمان و زمين با تسريع (و لحظه اى) بود و يا آهسته (و مدت دار)؟ طبق آيه ى 54 اعراف مدت آن شش روز يا شش دوره متمادى بوده است ولى در آيه 117 بقره لحظه اى و بدون گذشت زمان (كن فيكون) اين ناسازگارى چگونه توجيه مى شود؟
سؤال 3: آيا در آفرينش، زمين مقدم بود يا آسمان؟
كدام يك از آسمان و زمين ابتدا خلق شده اند. آيه 29 سوره ى بقره آفرينش زمين را قبل از آسمان مى داند ولى در آيه 27 الى 30 سوره ى نازعات برعكس آفرينش آسمان را قبل از زمين مى داند آيا اين آيات با هم تناقض ندارند؟!
سؤال 4: در آيه 11 سوره فصلت آمده، كه زمين و آسمان ابتدا از هم جدا بوده و بعداً به هم ملحق شدند، ولى در آيه 30 سوره انبياء آمده، آنجا از ابتدا يك قطعه بداند كه بعداً از هم جدا شدند، اين ناسازگارى چگونه توجيه مى شود؟
سؤال 5: آيا جن و انس براى عبادت خلق شده اند، يا براى دوزخ؟
آيه ى 56 از سوره ى ذاريات مى گويد: براى عبادت آفريده شده اند; در حالى كه آيه ى 179 از سوره ى اعراف مى گويد: بسيارى از آن ها براى جهنم آفريده شده اند؟
سؤال 6: در آيات مختلف قرآن درباره نخستين كه انسان از آن آفريده شد به موضعات گوناگون نقل شده است آيا اين مطلب دليل بر وجود تناقض بين آيات قرآن نيست مثلاً درباره اولين آفرينش كه انسان از چه ماده اى آفريده شده است؟ يك «لخته خون» (آيه ى 2 سوره 96)، «آب» (آيات 54 از سوره ى 25، آيه ى 45 از سوره ى 24 و آيه ى 30 از سوره ى 21)، «گل پخته» (آيه ى 26 از سوره ى 15)، «خاك» (آيه ى 11 از سوره ى 35، آيه ى 20 از سوره ى 30 و آيه ى 59 از سوره ى 3)، «هيچ چيز» (آيه ى 67 از سوره ى 19)، البته در اين آيه 35 از سوره 11 رد شده است. «زمين» (آيه ى 6 از سوره ى 11)، «يك قطره از مايعى غليظ» (آيه ى 4 از سوره ى 16 و آيه ى 37 از سوره ى 75).
سوال 7: پرسش: چه ضرورتى داشت كه خداوند از مراحل مختلف خلقت سخن بگويد چه در مرحله چه در مورد خلقت نخستين حضرت آدم و چه از مرحله خلقت انسانها؟
پاسخ به این سوالات را در ادامه مطلب مطالعه کنید …

Advertisements

بدون پاسخ to “بررسی شبهات تناقض در قرآن”

 1. محسن حسنی اوت 23, 2008 در 2:15 ب.ظ. #

  من از دوستانتان و هم مذهبتان دربیرجند ام اگه کاری از دستم بر میاد حتما» بگید
  کار گرافیکی برا سایت یا ….

 2. شیعه کوچولو : به محسن حسنی اوت 27, 2008 در 7:40 ق.ظ. #

  این برادر ناجی کرد . هم مذهب شما نیست . زیرا اگر شافعی مذهب باشد . شما حنفی مذهبی و اگر به قول بیسوادان امروزی وهابی . خود را مسلمان بداند . بازهم . شما حنفی مذهبی و نزدیکی ای هم با هم ندارید !!!

 3. محمد صديق حسني اوت 28, 2008 در 4:31 ق.ظ. #

  سلام
  قبل از هر چيز از شما خواهشمند نظرات اين شيعه كوتولو را كه فاقد شخصيت خانوادگيست و كاري جز بيان عقده و توهين و نفاق براي گفتن ندارد را حذف نماييد.
  در مورد ايميلهاي شما بسيار متشكرم كه من را از مسائل روز اگاه ميكنيد .
  و در مورد انچه بعضي از نا اگاهان در مورد تناغض قران بيان ميكنند بايد گفت كه جز
  انكه در جهالت خود اسرار ميورزند چيز ديگري نيست من با يك نفر به نام حميد در وبلاگ معناي توحيد مباحسه اي داشتم ولي جز لجاجت پاسخي منطقي از وي دريافت نكردم .
  در مورد پاسخي كه شما نيز به اينگونه موارد داده ايد فكر ميكنم تا حدودي ضعيف عمل كرده ايد ميتوانستيد پاسخهاي محكمتري را بيان كنيد زيرا خوشبختانه قران خود بهترين مدافع خود ميباشد و از اين بابت دلائل بسياري را ميتوان از قران كريم دريافت كرد .
  موفق باشيد.

 4. شیعه کوچولو : به برادر محمد صدیق سانسورچ اوت 30, 2008 در 9:30 ق.ظ. #

  آقا جان . فرض کنیم که تو در سانسور کردن سخنان من موفق هم شدی

  با متون کتابهای مذهبی شافعی مذهبان بر علیه ابوحنیفه و حنفی مذهبان چه میکنی ؟!

  اکنون به سخنان شافعی بر علیه ابوحنیفه گوش کن :

  کسی . شوم تر از ابوحنیفه در اسلام متولد نشده است !!!

  یقین کامل دارم که با این گرفت و گیری که شما داری . اگر خدای ناکرده زمام امور مردم دنیا به دستتان می رسید . یک کتاب بر سطح کره خاکی به جای نمی ماند !!!

  برادر جان . بهتر نیست که سریعا» بروید و آن مغز بیمارتان را معالجه نمائید و اینقدر هم یقه درانی برای اعمال سانسور بر علیه دیگران نفرمائید ؟!!!

 5. كورد سپتامبر 3, 2008 در 11:10 ب.ظ. #

  افشا سايتيكي زور به كه لك بوو كه فيلتير كرا من نازانم ج ا ايران له گه ل ئيوه چ كه ين و به ستيكي هه يه كه فيلتر شكه نتان بو دا ئه نيت.

 6. انتي دين سپتامبر 3, 2008 در 11:13 ب.ظ. #

  شيعه كوچولو ايول برا حالگيريت و لي خودمونيم تو هم يه تخته ات كمه اخه ابله اين طرز نوشتن تو سايته تو كه ابروي هر چي الاغه بردي….

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: