القدس العربی : حمله نظامی به ایران از طریق عراق خواهد بود

12 ژوئیه

 ناجی کرد: ارتش اسرائیل آماده حمله به ایران شده و جنگنده های خود را وارد پایگاه های نظامی آمریکا در عراق می سازد. روزنامه القدس العربی اطلاع می دهد که چند ماه است خلبان های اسرائیلی در عراق آماده می شوند. به نوشته القدس العربی، ورود جنگنده های اسرائیلی و تجمع نیروهای آمریکایی در منطقه خلیج فارس، تاکیدی دیگر بر تصمیم بوش برای حمله به ایران است.

این روزنامه می نویسد که بنظر می رسد ضربه اصلی را نیروهای هوایی اسرائیلی وارد خواهند ساخت و نیروهای آمریکایی باید آنها را پوشش دهند.

مقامات رسمی ایران هشدار دادند که اجازه تکرار اوسیراک را نمی دهند و خاطر نشان داشتند که نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران آماده پاسخگویی به هر حمله ای هستند.( نقل از سنی نیوز) .

این در حالی است که خبرگزاری تابناک به نقل از هفته نامه «صبح صادق» ارگان رسمي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي چنین می نویسد :

  برخي كارشناسان نظامي غير ايراني بر اين باورند که با توجه به توانمندي‌هاي آشكار ايران در بخش هوايي در صورت تهاجم احتمالي هواپيماهاي اسرائيلي به ايران، دست‌كم 20 درصد آنها نابود خواهند شد. تلفات ناشي از مقابله به مثل ايران، به لحاظ دامنه گسترده آن چنان هول انگيز است كه كسي جرأت ورود به آن را ندارد.«صبح صادق» در پايان، حمله احتمالي اسرائيل و آمريكا را جنوني بيش نمي‌داند كه افراد باخرد آن دولت بايد از اقدامات مخرب تندروها بايد جلوگيري كنند.(نقل از خبرگزاری تابناک)

سخنگوی دولت ( آقای الهام) هم در نشست هفتگی خود چنین عنوان می کند :

  غلامحسین الهام : رژيم صهيونيستي توان اقدام نظامي عليه ايران و هيچ کشوري را ندارد  رژيم صهيونيستي نه تنها توان اقدام نظامي عليه ايران را ندارد بلکه در هيچ جايي قادر به اقدام نظامي و عمليات تجاوز کارانه نيست.  وي در پاسخ به اين سوال که نيروي هوايي اسرائيل از آسمان يکي از کشورهاي همسايه براي مانور نظامي استقاده کرده است، گفت : در اين زمينه گزارش تاييد شده ای نداریم . سخنگوی دولت افزود : عرض و حمله يا اقدام نظامي عليه جمهوري اسلامي حماقتي است که عوارض آن گريبانگير همه خواهد شد .( نقل از خبرگزاری ایرنا )

 این خبر توسط خبرگزاری آفتاب نیز مورد تایید قرار گرفت . در پی موضع گیری های ضد و نقیض مقامات ایرانی ٬ آمریکایی ٬ عراقی و صهیونیستی ژنرال محمد العسکری، سخنگوی وزارت دفاع عراق این گزارش را رد می کند: «ما هیچ گزارشی مبنی بر استفاده از آسمان عراق برای تمرین جنگنده های اسراییلی دریافت نکرده‌ایم». 

در همین راستا و در اورشلیم، سخنگوی ارتش اسراییل گفت: «این خبر را شنیده‌ام. اما هیچ اطلاعاتی در تایید صحت آن ندارم». ( نقل از خبرگزاری آفتاب)

 در ادامه خبرها و موضع گیری های متناقض ٬ مدير اجرايي مركز تحقيقات راهبردي آمريكا گفت : کاخ سفيد هرگز اقدامي پيشدستانه عليه ايران انجام نخواهد داد . وی در ادامه افزود : آمريكا براي تضمين نفت خود و ديگر مبادلات تجاري در منطقه ، نيازمند ايران است و سازمان‌هاي بين‌المللي به خوبي مي‌دانند ، با وجود همكاري‌هاي ايران با شوراي امنيت در زمينه برنامه صلح آميز هسته‌اي خود و ادامه مذاكرات شفاف ، هدف برنامه هسته‌اي ايران كاملا مسالمت ‌آميز است و جنبه نظامي ندارد . ( نقل از خبرگزاری آریا )

متن کامل را در ادامه مطلب ملاحظه کنید …  


هفته نامه «صبح صادق» ارگان رسمي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در شماره اين هفته خود، با پرداختن به طرح موضوع جنگ احتمالي ايران با اسرائيل و آمريكا با طرح استدلال‌هايي، ‌اين موضوع را غيرواقعي و غير عقلاني خواند.

به گزارش خبرنگار «تابناك»، اين هفته نامه در ادامه مي‌نويسد، جنگها با بهانه شروع مي شوند و بهانه رژيم صهيونيستي در تهاجم احتمالي به ايران، فعاليتهاي هسته اي صلح آميز ايران است؛ بنابراين، بايد در نظر داشت بهانه‌ها عامل پيروزي نيستند و مي‌توانند آتش جنگ را شعله‌ور كنند و پيروزي از قواعد ديگري پيروي مي‌كند.

صبح صادق سپس با برشمردن آگاهي عمومي و حقانيت به عنوان دو عامل پيروزي در آغاز گزارش خود، به‌ نقل از اخباري در رسانه‌هاي غربي مي‌پردازد و اينچنين مي‌نويسد: مانور بزرگ نيروي هوايي اسرائيل بر فراز آب‌هاي مديترانه در اواسط ماه ژوئن، بار ديگر حدس و گمان در مورد احتمال حمله نظامي اين كشور به تأسيسات هسته‌اي را افزايش داده است. هرچند ارزيابي مورد قبول، اين است كه توانايي متعارف ارتش اسرائيل محدودتر از آن است كه به طور كلي تأسيسات هسته‌اي ايران را نابود كند، ولي انجام حملات هدفمند و مؤثر، خواهد توانست پيشرفت برنامه هسته‌اي ايران را چند سالي به تأخير بيندازد.

اسرائيل حدود پانصد جنگنده پيشرفته آماده پرواز دارد؛ از جمله جنگنده‌هاي F16 و F15 كه در برد معمولي پرواز خود، قادرند به غرب ايران برسند و در صورت لزوم، عمليات سوختگيري را در آسمان انجام دهند. تجهيزات ضدرادار اين جنگنده‌ها اين امكان را مي‌دهد كه بدون آن‌كه مورد تجسس و يا مورد حمله قرار گيرند، از آسمان كشورهاي عربي گذر كرده و وارد حريم هوايي ايران شوند.

اين جنگنده‌ها به بمب‌هاي سنگركوب مجهزند كه در صورت برخورد به هرگونه تأسيساتي از جمله مراكز هسته‌اي ايران، خسارت شديدي به هدف وارد مي‌كنند. استفاده اين جنگنده‌ها از شليك موشك با سيستم هدايت ماهواره‌اي به آنها اين امكان را مي‌دهد كه از فاصله دور و در ارتفاع زياد عمليات خود را انجام دهند و حتي تعدادي از آنها مي‌تواند خارج از حريم هوايي ايران بماند. حدس بر اين است كه اسرائيل ده‌ها موشك دوربرد از نوع جريكو داشته باشد كه قادر به حمل كلاهك‌هاي هسته‌اي تا فاصله‌اي نزديك به خليج فارس هستند.

موشك‌هاي نوع متعارف جريكو نيز به راحتي مي‌توانند به خاك ايران برسند، ولي به دليل علني شدن كاربرد اين موشك‌ها در اسرائيل، هر زماني كه مورد استفاده قرار گيرند، شايد آن عنصر غافلگيرانه لازم براي چنين عملياتي را نداشته باشند.

اسرائيل با ايران مرز مشترك ندارد؛ بنابراين، نيروهاي زميني در چنين عملياتي كاربرد ندارند، اما در صورت حمله هوايي به ايران، اين رژيم كماندوهاي خود را براي كمك به هدايت اين عمليات و تهيه گزارش از نتيجه آن، در نقاطي از خاك مستقر خواهد كرد. اسرائيل همچنين مي‌تواند از واحدهاي ويژه و ضربت براي رديابي و نابود كردن سكوهاي موشك‌انداز ايران استفاده كند، پيش از آن‌كه اين كشور بخواهد دست به مقابله به مثل بزند.»

ارگان رسمي سپاه در ادامه با مهم دانستن جنگ رسانه‌اي مي‌نويسد: در دو مورد پيش گفته به نقل از نشريه «سانفرانسيسكو كرونيل» و خبرگزاري «رويترز»، كاملا مشخص است كه آنها در صدد بزرگ نشان دادن توانايي خود هستند. در گزارش نخست، مطالب به گونه‌اي چينش شده‌اند كه گويا كار به شكل دقيق و گام به گام در حال اجراست و گفت‌وگوي اولمرت با بوش به معناي توافق و رضايت كامل طرفين از چنين كاري است و از اين حيث، مانعي براي تهاجم نظامي به ايران نيست.

در گزارش دوم نيز براي تضمين موفقيت مورد نظر صهيونيست‌ها با ناديده گرفتن موانع اصلي كه از ناحيه توانمندي‌هاي ايران ايجاد مي‌شود، با بزرگ جلوه دادن توان نظامي صهيونيست‌ها به ويژه در بعد هوايي، همه چيز را تمام شده فرض كرده است. گزارش‌هاي ديگري نيز در اين زمينه هست كه با چنين پيش فرض‌هاي تمناجويانه‌اي تنظيم شده‌ و به جاي ترسيم واقعيات به تصوير آرزوها پرداخته‌اند، اما نمي‌توان از برخي گزارش‌هايي كه واقعيات را بيشتر لحاظ كرده‌اند، چشم پوشيد، لكن در هر صورت، تلاش صهيونيست‌ها در چند هفته اخير، تثبيت پيروزي خود در تهاجم احتمالي به ايران در عرصه رسانه‌هاست.

در صورتي كه عامل‌هاي آغاز يك جنگ عبارتند از:
الف) آگاهي دقيق از توان خود و يقين حاصل كردن از برتري قدرت خود نسبت به دشمن.
ب) شناخت دقيق از توانمندي‌هاي دشمن.
پ) اطمينان از به پايان بردن جنگ در زمان مشخص.
ت) اطمينان از دسترسي به اهداف از پيش تعيين شده.
ث) تضمين درباره اين‌كه قادر است تلفات خود را در سقف مشخصي حفظ كند.
ج) دارا بودن توان لازم براي حفظ روحيه مردمي و انسجام سياسي و اجتماعي در داخل.
چ) يقين داشتن نسبت به پيروزي كامل در جنگ.
ح) قدرت پيش بيني و مهار حوادث غيرمترقبه درباره جنگ.
خ) آشنايي و اطمينان كامل نسبت به نوع، شيوه، سطح و نحوه واكنش دشمن.
در ادامه، صبح صادق با اشاره به مواضع ديگر رسانه هاي غربي، با محفوظ دانستن حق دفاع همه جانبه براي ايران در صورت هرگونه حمله احتمالي، كليت طرح چنين حمله‌اي را با مقايسه پارامترهاي نامبرده با آنچه
ين دو كشور در جنگ‌هاي اخيري كه با آن روبه‌رو شدند، بسيار دور از عقل مي‌پندارد.

و به اين جمله روزنامه «گلف‌نيوز» بسنده مي‌كند و مي‌نويسد: «اگر اسرائيل آنقدر احمق باشد كه پس از تهديدات ايران به اين كشور حمله كند، آنگاه بايد به ايران حق داد تا به شيوه خودش انتقام بگيرد».

هر چند در هفته‌ جاري، جنگ‌هاي لفظي بين مقامات نظامي ايران و آمريكا و رژيم صهيونيستي پس از ديدار ديپلمات‌هاي هسته‌اي ايران با مقامات اروپايي تا حدود زيادي فروكش كرده است، اما ادامه روند پرونده هسته اي ايران، افزايش اين‌گونه جنگ‌هاي لفظي را در روزه‌هاي آينده زياد دور از ذهن نمي‌نماياند.

اين ارگان رسمي سپاه پاسداران، در سست بودن برخي ادعاهاي اسرائيل چنين مي‌نويسد: «برخي كارشناسان نظامي غير ايراني بر اين باورند با توجه به توانمندي‌هاي آشكار ايران در بخش هوايي در صورت تهاجم احتمالي هواپيماهاي اسرائيلي به ايران، دست‌كم 20 درصد آنها نابود خواهند شد. اين كارشناسان با گذاشتن علامت سؤال در برابر تلفات وارد آمده به اسرائيلي‌ها، در اين مرحله از ناحيه توانمندي‌هاي پنهان ايران انديشناك از آن گذر مي‌كنند و اما اظهارنظر درباره تلفات ناشي از مقابله به مثل ايران، به لحاظ دامنه گسترده آن چنان هول انگيز است كه كسي جرأت ورود به آن را ندارد».

و در ادامه به نقل از انستيتوي واشنگتن مي‌نويسد: اگر حمله نظامي حجيم و گسترده باشد، نه تنها ضامن پيروزي قاطع نيست، بلكه جامعه بين‌المللي را متقاعد خواهد كرد كه تلاش ايران براي دستيابي به سلاح هسته‌اي، توجيه‌پذير بوده است.

اين هفته‌نامه در پايان به نقل از «مگنوس رانسترت»، عضو مركز مطالعات «تهديدهاي نابرابر» دانشكده دفاع ملي استكهلم مي‌نويسد: «يك چيز براي دستگاه اطلاعاتي آمريكا بسيار مهم است و آن پيش بيني واكنش ايران است… شديدا ترديد دارم كه اگر ما (آمريكايي‌ها) به ايران حمله كنيم، آيا مي‌توانيم عواقب آن را تحمل كنيم يا خير؟!»
«صبح صادق» در پايان، حمله احتمالي اسرائيل و آمريكا را جنوني بيش نمي‌داند كه افراد باخرد آن دولت بايد از اقدامات مخرب تندروها بايد جلوگيري كنند.

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، «غلامحسين الهام» روز شنبه در ادامه نشست هفتگي خود با خبرنگاران، با اشاره به برگزاري مانور موشکي ايران از دکتر الهام پرسيد آيا با اين مانور موشکي بحث حمله و تهديد نظامي جدي تر شده و ايران مي خواهد در اين رزمايش تسلط خود را بر تنگه هرمز اعلام کند که سخنگوي دولت گفت: اقتضاي وظيفه نيروهاي مسلح، برگزاري رزمايش است، رزمايش تمرين آمادگي رزمي و طبيعت نيروهاي مسلح است.
وي تاکيد کرد: نکته ديگر در اين رزمايش آن است که رزمايش، آزمايش سلاح ها، فناوري و دستاوردهاي نوين دفاعي است که در عرصه تجهيز و استفاده از همه ظرفيت هاي علمي در يک جهاد سازندگي در نيروهاي مسلح انجام شده است.
وي با بيان اينکه اين رزمايش بخش اندکي از قدرت بازدارندگي و دفاعي جمهوري اسلامي است، گفت: توان بازدارندگي و دفاعي ايران در خدمت صلح و ثبات در منطقه است و جلوي هر نوع تصور تعرض، تجاوز و سلب امنيت را از هر کسي مي گيرد.
الهام ادامه داد: ما بارها گفته ايم جمهوري اسلامي ايران تهديد نيست، يک قدرت بزرگ جهاني است که مي تواند اين قدرت را در خدمت صلح، ثبات، امنيت و عدالت در منطقه به کار گيرد.
سخنگوي دولت تاکيد کرد: جمهوري اسلامي هيچ گاه تهديد نبوده و به هيچ وجه تهديد پذير نيست.
به گفته وي، آنهايي که فکر مي کنند با تهديد نظامي مي توانند ملت بزرگ ايران را از موضع به حقشان به عقب نشيني وادار کنند، اين يک تجربه شکست خورده است.
الهام افزود: ملت ايران ملت تهديد پذير نيست و بر موضع به حق خود ايستاده است و جز عدالت، صلح و امنيت مطالبه اي ندارد.
سخنگوي دولت همچنين گفت: تعرض و حمله يا اقدام نظامي عليه جمهوري اسلامي حماقتي است که عوارض آن گريبانگير همه خواهد شد.تصور نمي کنيم که يک چنيني جنون، بي عقلي در عرصه نظامي تحقق يابد و شدني باشد، آنها قدرت چنين تعرضي را ندارند، مواضع آمريکايي ها نيز نشان مي دهد که آنها مسير عقلاني را پيدا و طي مي کنند.

 

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، غلامحسين الهام روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران داخلي و خارجي، تاکيد کرد، قدرت و توان بازدارندگي جمهوري اسلامي ايران اجازه هيچ تعرضي را به نيروهاي خارجي نمي دهد.
الهام در ادامه افزود: اين گونه اقدامات نمي تواند رژيم صهيونيستي را از مشکلاتي که گرفتار آن است، نجات دهد.
وي در پاسخ به اين سوال که نيروي هوايي اسرائيل از آسمان يکي از کشورهاي همسايه براي مانور نظامي استقاده کرده است، گفت : در اين زمينه گزارش تاييد شده اي نداريم.
سخنگوي دولت با شاره به فروپاشي رژيم صهيونيستي از درون، تصريح کرد: خوي تروريستي و تجاوز کارانه و فقدان مشروعيت براي رژيم صهيونيستي يک بحران دروني است.
الهام تصريح کرد: تکاپو و تلاش رژيم صهيونيستي تاثيري در حفظ موجوديت او با توجه به خصلت تروريستي اين رژيم ندارد

آفتاب: یک وب سایت عراقی مدعی شد جنگنده های اسراییلی مشغول تمرین برای استفاده از آسمان عراق برای حمله به ایران و بمباران نیروگاه هسته ای کشورمان در نطنز هستند. 

به گزارش سرویس بین الملل آفتاب، این سایت به نقل ازمنابع ناشناس تاکید کرد که طی ماه گذشته هواپیماهای اسراییلی از کریدورهایی که در اختیارهواپیماهای ارتش آمریکاست برای پرواز، تمرین و کسب آمادگی برای تهاجم به ایران استفاده کرده‌اند. 

ژنرال محمد العسکری، سخنگوی وزارت دفاع عراق این گزارش را رد می کند: «ما هیچ گزارشی مبنی بر استفاده از آسمان عراق برای تمرین جنگنده های اسراییلی دریافت نکرده‌ایم». 

در همین راستا و در اورشلیم، سخنگوی ارتش اسراییل گفت: «این خبر را شنیده‌ام. اما هیچ اطلاعاتی در تایید صحت آن ندارم». 

درخبری که در این پایگاه اینترنتی عراقی منتشر شده آمده است که جت‌های اسراییلی از طریق خاک اردن وارد عراق شده و در فرودگاهی در حدیثه واقع در استان غربی الانبار فرود آمده‌اند. 

این گزارش همچنین حاکی است از مکان کنونی که این جت‌ها در آن قرار دارند تا نیروگاه بوشهر واقع در خاک ایران کمتر از 5 دقیقه فاصله زمانی وجود دارد.

يک مقام آمريکايي : کاخ سفيد هيچ اقدام نظامي عليه ايران انجام نخواهد داد

خبرگزاري آريا – مدير اجرايي مركز تحقيقات راهبردي آمريكا گفت : کاخ سفيد هرگز اقدامي پيشدستانه عليه ايران انجام نخواهد داد .

به گزارش سرويس بين الملل آريا؛»بنجامين وركس «مدير اجرايي مركز تحقيقات راهبردي در آمريكا ، در مصاحبه با شبكه خبري العالم با تاکيد بر اينکه کاخ سفيد هيچ اقدام نظامي عليه تهران انجام نخواهد داد ، گفت : آمريكا براي تضمين نفت خود و ديگر مبادلات تجاري در منطقه ، نيازمند ايران است و سازمان‌هاي بين‌المللي به خوبي مي‌دانند ، با وجود همكاري‌هاي ايران با شوراي امنيت در زمينه برنامه صلح آميز هسته‌اي خود و ادامه مذاكرات شفاف ، هدف برنامه هسته‌اي ايران كاملا مسالمت ‌آميز است و جنبه نظامي ندارد.

وركس افزود : با وجود آن كه برخي از نومحافظه كاران آمريكايي به دنبال لطمه زدن به روند مذاکرات هسته اي ايران هستند ، اما بيشتر آمريكايي‌ها از تعامل ديپلماتيك با تهران حمايت مي کنند .

وركس با تاكيد بر اين كه بسته شدن كامل يا جزئي تنگه هرمز ، پيامدهاي منفي بسياري بر همه كشورهاي دنيا خواهد داشت و بحران بزرگي را در سطح جهاني به همراه خواهد آورد ، گفت : ما همچنان درباره تشديد بحران‌ها هشدار داده و همواره بر ضرورت روي آوردن به راه هاي ديپلماتيك تاكيد مي‌كنيم.

Advertisements

بدون پاسخ to “القدس العربی : حمله نظامی به ایران از طریق عراق خواهد بود”

  1. شیعه کوچولو اوت 12, 2008 در 12:44 ب.ظ. #

    قطعا» حمله آمریکا و اسرائیل به ایران از جانب عراق و با ماتحت خود خواهدبود !!!

    و به یقین جواب ایران به آن حمله . لگد زدن به آن ماتحت بدبخت و بینوا خواهدبود !!!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: