نامه کاک حسن امینی به مولاناعبدالحمید

28 اکتبر

نامه كاك حسن اميني حاكم  شرع كردستان به مولوي عبدالحميد امام جمعه زاهدان به مناسبت شهادت طلبه­ي شهيد «شمس­الدين كياني

بسم الله الرحمن الرحيم

من المؤمين رجال صدقوا ما  عاهدوا الله عليه فنهم من قضي نحبه ومنهم من ينظر و ما بذلوا تبديلاً (صدق لله العظيم)

جناب آقاي مولوي عبدالحميد امام جمعه محترم اهل سنّت زاهدان و مدير حوزه علميه ي اهل سنّت دارالعلوم!
 السّلام عليكم و رحمة الله و بركاته!
بار ديگر قساوت و درنده خوبي از قلوب مريض دين به دنيا فروشان بيرون جسته، و توسط دست آموزاني همچون خودشان از خدا بريده و از خلق رميده در ديار شما به كار افتاده و جنايت آفريد، و برادر طلبه، «شمس‌‌‌‌‌‌‌‌‌الدين كياني» جواني كه خود را وقف خدمت به دين و بندگان خدا نموده بود، وحشيانه با شكنجه و سوزاندن به شهادت رساندند! تا به گمان ابلهانه ي خود چند صباحي بيشتر موقعيت رو به زوال خويش را حفظ نموده، و از روند همسو با سنّت الهيِ اصلاحات و پاكسازي تزوير و فساد شايع در جامعه، جلوگيري نمايند. غافل از اين كه « ولن تجد لسنه الله تبديلا» و:«الملك يبقي مع الكفر و لا يبقي مع الظلم».
اينجانب در عين تقبيح و محكوم نمودن اين اقدام نابخردانه و جبونانه، اين حادثه جانگداز را از طرف خود و بسياري از مسلمانان و هموطنان اهل سنّت و كُرد اين ديار به شما و اساتيد كرام و طلاب عزيز آن حوزه مباركِ پروراننده ي شمس الدين‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها ، و نيز به اعضاي محترم خانواده آن شهيد محبوب، تسليت عرض مي‌نمايم . قطعاً ناگفته، همدلي و همدردي ما را با خودتان دريافته و مي‌پذيريد.
اما آنچه در اين گونه مواقع ضروري و جاي تأمل و تدبر مي‌باشد، حاكم گردانيدن خرد و دانشِ ديني بر احساسات نفساني و خواسته‌هاي قلبي است. زيرا اين اوّلين جنايت عليه ما اهل سنّت ايران نبوده است همچنان كه آخرين نيز نخواهد بود. آمران و عاملان اين مرحله¬ها همان آمران و عاملان به شهادت رسانيدن شيخ «محمد ضيائي»، دكتر «احمد صياد» آقاي «كاظمي» دكتر «عبدالعزيز بجد» ماموستا  «محمد ربيعي» ماموستا «فاروق فرساد» و دهها تن ديگر از علما و انديشمندان و روشنفكران اهل سنّت مي‌باشند چنانكه آمران و عاملان شهادت و ترور دكتر «سامي»، «فروهرها»، مهندس «برازنده»، «ميرعلائي»، «زال زاده»، «محمد مختاري»، «محمد جعفر پوينده»، «سعيد حجاريان» و … از روشنفكران و مذهبيون اهل تشيع همانها بوده و هستند. با اين حساب علّت جنايت عليه آقاي كياني و ساير شهداي مذكوريا غير مذكور اهل سنّت تنها سنّي بودن آنها نيست ، بلكه گناه مشترك همه قربانيان اين ترورها روشنگري، حق‌‌طلبي، آزادي خواهي و عدم تسليم در برابر زورگويي ها و بي‌منطقي ها بوده است. امّا سرانجام اين جنايتكاران به كجا خواهد انجاميد؟ خداوند در مورد آنان اين چنين مي‌فرمايد:
«إنَّ الذين يكفرون بآيات الله و يقتلون الذين النبييّن بغير حقّ و يقتلون الذين يأمرون بالقسط من النّاس فبشّرهم بعذابٍ أليم،اولئك الذين حِبطت أعمالهم في الدنيا والاخرة ومالهم من ناصرين».
مي‌بينيم كه آنها را به عذاب دردناك، احباط عمل در دنيا و آخرت، و سرانجام به درماندگي و دريوزگي و بي‌كسي و مفلوكي تهديد مي‌نمايد. با توجه به اين واقعيّات ما بايد سخت مواظب باشيم كه نه در قول و نه در عمل طوري برخورد نشود كه موجب سوءاستفاده تفرقه‌اندازان مخالف با آزادي و آزادگي هركس و هر مذهب و مكتب گردد، و از اين رهگذر آتش جنگ مذهبي را شعله‌ور سازند، و خوشدلان و زودباوران از هر دو طرف را به جان هم بيندازند، و خودشان از دور نگاه كنند، تا در نهايت راحت‌تر و بهتر به اهداف شوم خود دست يابند. حقيقت اين است كه اينها از دين و مذهب نيز براي رسيدن به: «ظاهراً من الحياة الدنيا» و حفظ آن، استفاده ابزاري مي‌نمايند؛ اما: وسيعلم الذين ظلموا أيّ منقلبٍ ينقلبون.
در خاتمه، اجر جزيل و صبر جميل را براي همگان بخصوص خانواده ي داغدار و محترم آن شهيد عزيز از خداوند منان خواستارم. و از اين كه نتوانستيم در مراسم تشييع جنازه ي آن شهيد سعيد به زادگاهش، و نيز در ايّام عزاداري حضور داشته باشيم، صميمانه معذرت مي‌خواهيم.
          

  برادر ديني ا‌تان از سنندج :
         حسن اميني حاكم شرع كردستان در امور اهل سنت.

  1/1379

                     منبع : پایگاه اطلاع رسانی مکتب قرآن کردستان

Advertisements

بدون پاسخ to “نامه کاک حسن امینی به مولاناعبدالحمید”

 1. ايوب اکتبر 28, 2007 در 7:35 ب.ظ. #

  ميشود بگوييد اين اقا اين سمت حاكم شرعي را از گچا آورده

 2. متین اکتبر 28, 2007 در 7:49 ب.ظ. #

  السلام علیکم
  در خصوص نظر سنجی:
  آقای مدیر شما جوابها را دقیق ننوشتید.
  جواب سوال شما بستگی دارد به :
  نوع و عمل گناه
  بعضی از گناهان باعث خروج اسلام می شود و یک عمل کفری محسوب می شود مانند آنکه کسی زنا می کند و در ابتدای عمل زشتش بسم الله می گوید یا کسی که به قرآن اهانت کند. در اینصورت آن شخص کافر است و در جهنم مخلد خواهد ماند
  بعضی از گناهان در حد کفر نیستند و مانند اکثر گناهان کبیره مثل زنا باعث کفر نمی شود بلکه باعث فسق شخص گناهکار می گردد و اگر شخص توبه نکند حکم وی در دست الله تعالی است
  اگر خواست او را می بخشد و اگر خواست به اندازه گناهش عذابش می دهد.
  پس بهترین جواب :
  شخصی که گناه کند به فرض اینکه گناه وی عملی کفری نباشد و گناهی کبیره مرتکب شده باشد
  این شخص ایمانش ناقص می شود ولی باز هم کل ایمان را از دست نداده است ولی دچار فسق شده است پس او یک مومن فاسق است.
  چنانکه پیامبر فرموده اند که هر کس ذره ای ایمان در قلبش باشد روزی این ذره از ایمان او را از جهنم خارج می سازد( و این در حالی است که بخاطر گناهانش در جهنم بوده ولی هنوز ایمانش را از دست نداده جون ایمان
  با گناه کبیره ای که کفر نباشد کم می شود ولی از بین نمی رود .
  و این عقیده اهل سنت و جماعت بود.
  والسلام

 3. عراقی اکتبر 28, 2007 در 8:56 ب.ظ. #

  خداوند مهربان است وحتی غیر مومنان را میبخشاید لذا باید حقوق ضایع نموده را تسویه کنند البته از حق خودش در بعضی موارد میگذرد ودر بعضی موارد نه

 4. یارعلی اکتبر 28, 2007 در 10:35 ب.ظ. #

  بنام خدا
  سلام بر با عکس جرج بوش در قیافه عجیب آپم

  ناجی افشاگری یقین به معاد چطور بود

 5. متصدی جهنم اکتبر 29, 2007 در 7:40 ق.ظ. #

  آرزو ! دارد عمر محشور گردد با علی…..هنده و اولاد او را دوست میدارد ولی
  سبط پیغمبر حسن را با حسین دارد قبول …قاتلین این دو را اما نموده در شمول
  ادعای این گروه باشد نفاق وکذب محض/عشق مولامان علی راکی منافق کرده حض
  این (اگر) با امه و طوبی ودیگر ملحدان…..ای خدایا با عمر محشور در عقبا بدان

 6. محمد صديق حسني اکتبر 29, 2007 در 9:09 ب.ظ. #

  سلام بر شما و تمامي مسلمانان اهل سنت
  با عرض پوزش از اينكه دير پاسخ شما را در رابطه با اشعارم داده ام .
  شما هر كدام از اشعار را كه مايل باشيد ميتوانيد با حفظ نام مورد استفاده قرار دهيد
  در ضمن از ايميل هاي ارسالي شما نيز كمال تشكر را دارم.
  در خصوص شهادت برادران اهل سنت نيز تصليت عرض ميكنم براي باز ماندگان و دوستان ان شهيد و تهنيت براي روح پاك تمامي شهدا كه بهشت جاودان را قلمرو خود قرار دادند و از خداوند براي خود و تمامي مسلمانان توفيق در راه راستين اسلام را ارزو مندم.
  موفق باشيد.

 7. اسامه نوامبر 12, 2007 در 12:57 ب.ظ. #

  با سلام, بسیار مایه تاسف است که نا م حسن امینی را در کنار اسامی شخصیتهای بزرگ قرار داده اید و مطالبی هم از وی منتشر می کنید, اما وقتی روی اسم شهید کاک فاروق فرساد کلیک می کنیم هیچ مطلبی از ایشان نمی بینیم.

 8. محمد نوامبر 18, 2007 در 3:44 ب.ظ. #

  با سلام. همچنانکه برادر اسامه گفته اند‘ قرار دادن نام حسن امینی در ردیف شخصیتهای بزرگ اسلامی ‘ توهین و اجحاف بزرگی به آنان می باشد و نام بردن از وی به عنوان یکی از آگاهترین و صادقترین پیروان و شاگردان مرحوم کاک احمد مفتی زاده نیز افترا و ستمی بسیار بزرگتر به ایشان و پیروان حقیقی ایشان است. چون به نظر من یکی از مهمترین ویژگیهای هر کدام از شخصیتهای مذکور و مخصوصا کاک احمد مفتی زاده صداقت و شهامت ایشان از تمام جهات در نیت‘ قول و عمل بوده‘ مثلا هیچگاه خود را به دروغ به پیروی از کسی منسوب ننموده اند‘ در حالیکه همزمان مهمترین و اساسی ترین آرا’ آن شخص را قولا و عملا رد نمایند و با کینه توزترین مخالفین او همفکری و همکاری نمایند.

 9. اسامه نوامبر 28, 2007 در 3:03 ب.ظ. #

  با سلام. همچنانکه برادر محمد گفته اند ‘ کسی مانند حسن امینی را در ردیف شخصیتهای اسلامی قرار دادن اهانتی بزرگ به آنان و خطایی فاحش می باشد. اما خوشبختانه خورشید حقیقت همیشه زیر ابر خطا و غفلت نمی ماند و دیر یا زود آشکار خواهد شد. یقینا چشمه جوشان اندیشه ها و آثار مرحوم کاک احمد مفتی زاده خس و خاشاک متعفن دجالانی چون حسن امینی را از خود برکنار و آب پاک و زلال حقیقت را صادقانه و بی دغل و نیرنگ عرضه خواهد نمود .

 10. سوتاو مارس 9, 2008 در 10:00 ب.ظ. #
 11. سوتاو مارس 9, 2008 در 10:04 ب.ظ. #

  خیلی سایت خوبی است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: